Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Ürgüp Otelleri

Ürgüp Otelleri

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Ürgüp Otelleri Hakkında

İhtişamlı güzellikleriyle göz dolduran Ürgüp, otantik ve huzur dolu bir seyahat deneyimi yaşatıyor…

Kapadokya’nın en ilgi çekici noktalarından biri Ürgüp. Öyle ki, tarihi 4000 yıl öncesine dayanıyor. Birbirinden görkemli yeraltı şehri, doğanın mucizesine tanık olacağınız doğal güzellikleri ve nefes kesici manzaralarıyla Ürgüp, size unutulmaz bir seyahat vaat ediyor. Bambaşka bir seyahat deneyimi yaşamak için tercih edebileceğiniz Ürgüp’te, kayaların içine oyulmuş Ürgüp otellerinde konaklayabilir, dünyaca ünlü peribacalarını görebilir ve bu büyüleyici atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

Ürgüp’te Nerede Kalınır? Ürgüp Otelleri

Benzersiz coğrafyasıyla her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan Ürgüp’te, çok sayıda konaklama alternatifi yer alıyor. Özellikle mimarileriyle dikkat çeken Ürgüp otellerinin büyük bir çoğunluğunu mağara oteller oluşturuyor. Bununla birlikte butik otel ve pansiyon da yer alıyor Ürgüp otelleri arasında. Ancak en popüler olanalar elbette ki kaya oteller. Ürgüp otelleri genellikle sadece oda, oda + kahvaltı ve yarım pansiyon konseptlerinde hizmet veriyorlar. Size en uygun Ürgüp otellerinden birinde konaklamak için, HotelForex.com’daki Ürgüp otel fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

Ürgüp Otel Fiyatları

Ürgüp otel fiyatlarının oldukça değişken olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle yaz ayları dışında kalan diğer zaman diliminde Ürgüp otel fiyatlarının pek ekonomik olduğunu söyleyemeyiz. Ekonomik seçenekler daha çok pansiyonlarda olabiliyor. Mağara otellerinin fiyatları biraz pahalı olabilir. Yine de Ürgüp otel fiyatlarının her gelir düzeyine hitap ettiğini söyleyebilmek mümkün. En ucuz Ürgüp otellerinden birinde rezervasyon yaptırmak için Ürgüp otel fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Ürgüp’te Gezilecek Yerler

Ürgüp’te gezilecek yerlerin başında Asmalı Konak geliyor. Sonrasında ise Kapadokya’nın simgesi haline gelen Üç Güzeller Peri Bacaları geliyor. Ayrıca Avanos yolunda yer alan Dervent Vadisi, 80-100 metre yüksekliği ile bir teras şeklinde olan Temenni Tepesi, Kapadokya’nın en iyi yerel içeceklerini bulabileceğiniz Turasan Fabrikası ve Ürgüp’ün tarihini yakından tanıyabileceğiniz Ürgüp Müzesi, Ürgüp’te gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Ürgüp’te Yapılacak Şeyler

Ürgüp’te yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Ürgüp’ün sokaklarını arşınlayın.

·        Balon turuna katılın.

·        Çömlek yapımına dahil olun.

·        Küçük peribacaları biblolarından satın alın.

·        Çömlek kebabının tadına bakın.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler