Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58
Türsab HotelForex
Mersis Numarası: 0464071748500017
Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Resmi Tatiller

Resmi Tatiller

Yıl boyunca seyahat edeceğiniz günlerinizi iyi bir şekilde planlamanız tatilinizi her yönden etkileyecektir. Bundan dolayı yıl boyunca olan resmi tatilleri bilmek ve tatile gideceğiniz dönemi bu tatillerle buluşturmak önemlidir. Özellikle hafta sonu ile bir tatili birleştirip daha uzun ve kaliteli bir tatil geçirebileceğinizi unutmayın.

2022 Resmi Yıl Takvimi

Yılbaşı / 1 Ocak, Cumartesi – 2 Ocak, Pazar

2022 yılının ilk günü, bu sene Cumartesi’ye denk geliyor. Hafta sonuna denk geldiği için yılbaşı tatili 2 gün süreyle yapılabilir. 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı / 23 Nisan, Cumartesi – 24 Nisan, Pazar

Bahar gelip havalar güzelleşince iple çektiğimiz resmi tatillerden biri de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bu yıl, Cumartesi gününe denk geldiği için 2 gün ile sınırlıdır. Uzun soluklu tatil yapabilmek için fazladan izin kullanabilirsiniz. Doğanın yeniden uyandığı ilkbaharda, yaşadığınız şehre yakın doğa güzelliklerinin keyfini süreceğiniz bir hafta sonu için küçük bir kaçamak yapmanın tam vaktidir.

Emek ve Dayanışma Günü / 1 Mayıs, Pazar

Emek ve Dayanışma Günü bu sene Pazar gününe denk geliyor. Resmi tatil olan Pazar gününe denk geldiği için ekstra bir tatil avantajı bulunmuyor. İyi olan kısmı ise, aynı zamanda arefe gününe denk geldiği için Ramazan Bayramı ile birleştirme şansının olması. 

Ramazan Bayramı / 2 Mayıs, Pazartesi – 4 Mayıs, Çarşamba

2022 Ramazan Bayramı bu sene 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile birleşiyor. Hafta sonu ile birleşen bayram, 5 günlük bir tatil planı yapma fırsatı sunuyor. 2 gün ek izin alarak 9 gün tatil yapma fırsatı elde etmeniz de mümkün. Yoğunluğa yakalanmamak için tatil rezervasyonlarınızı önceden ayarlamayı unutmayın. Şimdiden iyi bayramlar.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı / 19 Mayıs, Perşembe

Atatürk’ün Samsun’a ayak basıp, milli mücadele ateşini yaktığı bu önemli bayram, bu yıl Perşembe gününe denk geliyor.1 günlük resmi tatil ilan edilen 19 Mayıs’ta, Cuma günü için yıllık izin kullanarak 4 günlük bir bahar tatili imkânı yakalayabilirsiniz. Mayıs ayında Akdeniz kıyıları ve Güney Ege sahilleri sıcacık havası ile sizleri bekliyor olacak. Deniz tatili için erken diyenler; yaz sıcakları bastırmadan Kapadokya, Safranbolu, Mudanya veya Eskişehir gibi tarihi ve turistik değeri yüksek bölgeler için gezi planı oluşturabilir.

Kurban Bayramı / 9 Temmuz, Cumartesi – 12 Temmuz, Salı

Kurban Bayramı bu yıl da yaz ortasına denk geliyor. Kurban Bayramı tatilini 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne bağlayabilirsiniz. Kurban Bayramı tatilinin ardından 2 gün daha izin alarak 9 gün tatil yapma fırsatınız var. Yoğunluğa yakalanmamak için tatil rezervasyonlarınızı önceden ayarlamayı unutmayın. Şimdiden iyi bayramlar.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü / 15 Temmuz, Cuma – 17 Temmuz, Pazar

Demokrasi Bayramı olarak da adlandırılan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 2022’de Cuma gününe denk geliyor. Hafta sonu tatili ile birleştiği için 3 günlük bir tatil meydana geliyor. Dilerseniz bu yıl 2 gün ek izin alarak Kurban Bayramı tatili ile birleştirerek uzun soluklu bir tatil yapabilirsiniz.  

Zafer Bayramı / 30 Ağustos, Salı

30 Ağustos zaferinin 100. yılını kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, 2022’de Salı gününe denk geliyor. 1 günlük resmi tatil olan 30 Ağustos öncesi Pazartesi ek izin alabilenlerse hafta sonu ile beraber 4 günlük bir tatil yapabilecekler.

Cumhuriyet Bayramı / 29 Ekim, Cumartesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 1 gün, arefesi 28 Ekim ise her yıl yarım günlük resmi tatil ilan ediliyor. Eğer imkânınız varsa Cuma yarım günü de izin alarak, hafta sonu ile birleştirip 3 gün dinlenme şansı bulabilirsiniz. Sonbaharın muhteşem renklerini görebileceğiniz, huzur dolu bir doğa tatilinin tam vakti.

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler