Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Çeşme Oteller

Çeşme Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Çeşme Otelleri Hakkında

Birbirinden eşsiz plajları, upuzun kumsalları, enfes Ege mutfağı ve birbirinden eğlenceli beachleri ile Çeşme, son yılların en popüler tatil merkezlerinden biri...

İzmir’in en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Çeşme, şehrin batısında yer alıyor. Alaçatı ve Ilıca gibi tatil noktalarına ev sahipliği yapan Çeşme, Yunanistan’ın Sakız Adası’nın da tam karşısında yer alıyor. Tertemiz doğası, berrak denizi ve konforlu otelleri ile dikkat çeken Çeşme, bu anlamda tatilcilere çok sayıda konaklama alternatifi de sunuyor.

Çeşme’de Nerede Kalınır? Çeşme Otelleri

Çeşme otelleri, oldukça geniş seçeneklere ev sahipliği yapıyor diyebiliriz. Çeşme otelleri birkaç yerde bulunuyor. Bunların başına Çeşme Merkez otelleri geliyor elbette. Sonra sırasıyla Alaçatı otelleri ve Ilıca otelleri takip ediyor. Boyalık, Altınyunus, Dalyanköy ve Çiftlikköy ise Çeşme’de konaklama yapabileceğiniz diğer bölgeler diyebiliriz.

Çeşme otellerinin büyük bir çoğunluğunu butik oteller oluşturuyor ve bu butik otellerin çoğu da Alaçatı’da yer alıyor. Her şey dahil Çeşme otelleri ile 5 yıldızlı Çeşme otellerinin büyük kısmı ise Ilıca’da bulunuyor. Merkezde ise ufak çaplı pansiyonlara rastlayabilmek mümkün. HotelForex.com’da yer alan Çeşme otel fırsatlarını takip ederek, en uygun Çeşme otellerinden birinde konaklama şansı yakalayabilirsiniz.

Çeşme Otel Fiyatları

Sezonsal yoğunluğa ve bölgeye göre Çeşme otel fiyatlarının değiştiğini söylemek mümkün. Özellikle temmuz-ağustos ayları ve bayram dönemlerinde Çeşme otel fiyatlarının bir hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Çeşme otel fırsatlarını takip ederek, en ucuz Çeşme otellerinden birinde konaklama şansı yakalayabilirsiniz. Yine de sanılanın aksine Çeşme otel fiyatlarının her bütçeye hitap ettiğini de söyleyebiliriz.

Çeşme’de Gezilecek Yerler

Çeşme daha çok deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Ancak belde içerisinde gezi rotanıza dahil edebileceğiniz pek çok yer var. Sizin için birkaç yer sıralayalım istedik; Çeşme’nin simgelerinden biri olan ve bugün müze olarak ziyaret edilen Çeşme Kalesi, her hafta Cumartesi kurulan Alaçatı Köy Pazarı, antik çağdan günümüze kadar ulaşan ve Ildırı’da bulunan Erythrai Antik Kenti, pek çok hastalığa iyi gelen Çeşme Ilıcaları ve 150 yıllık köklü tarihleri ile Alaçatı Yel Değirmenleri.

Çeşme’de Denize Girilecek Yerler

Bilindiği üzere Çeşme, özellikle Ayayorgi Koyu’ndaki beachleri ile ünlü. Ancak beldede çok sayıda koy ve plajın bulunduğunu belirtmek isteriz. Çeşme’de denize girebileceğiniz plajlar ve koylar; Boyalık Koyu, Sakızlı Koy, Pırlanta Plajı, Ilıca Plajı, Paşalimanı Plajı, Altınkum Plajı, Altın Yunus Plajı ve Delikli Koy.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler