Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Sapanca Otelleri

Sapanca Otelleri

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Sapanca Otelleri Hakkında

Huzurlu atmosferi ve doğal güzellikleri ile Sapanca, şehrin tüm stresini geride bırakabileceğiniz bir yer...

Sakarya’nın sevimli ilçesi Sapanca, ülkemizin dört mevsim farklı güzellikler sunan nadide köşelerinden biri. Aynı isimli gölü, bol oksijenli havası ve huzurlu atmosferi ile Sapanca, özellikle İstanbulluların en çok tercih ettiği hafta sonu kaçış rotaları arasında bulunuyor. Hatta bu nedenle “İstanbul’un arka bahçesi” olarak nitelendirilen yerlerden biri Sapanca.

Sapanca’nın kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde Samanlı Dağları, doğusunda Adapazarı ve batısında da İzmit yer alıyor. Enfes doğasının yanı sıra, bol aktivite seçeneği de mevcut Sapanca’da. İstanbul’a yalnızca 2 saatlik mesafede bulunan bu güzel ilçe, kalabalık şehirlerin gürültü ve karmaşasından uzaklaşmak için birebir.

Sapanca’da Nerede Kalınır? Sapanca Otelleri

Dört mevsim ayrı güzellikler yaşatan Sapanca’da konaklama yapabileceğiniz çok sayıda Sapanca oteli yer alıyor. Tamamen dinlenebileceğiniz ortamlar yaratılmış olan Sapanca otelleri, doğayla iç içe, huzurlu ve sakin bir konaklama olanağı sunuyorlar misafirlerine. Butik otellerden pansiyonlara ve NG oteller zinciri gibi prestijli otellere kadar çok sayıda alternatifiniz bulunuyor Sapanca otellerinde. En uygun Sapanca otellerinden yararlanmak için Hotelforex.com’daki Sapanca otel fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Sapanca Otel Fiyatları

Sapanca otel fiyatlarının her gelir düzeyine hitap ettiğini söyleyebilmek mümkün. Mevsimsel faktörler, Sapanca otel fiyatlarına pek etki etmiyor, çünkü bölge zaten dört mevsim boyunca misafir ağırlıyor diyebiliriz. Genel olarak Sapanca otel fiyatları 200 TL’den başlıyor ve 2000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu fiyatlara kahvaltı da dahil. Bu kadar çok fark olmasının sebebi ise Sapanca otellerinin çok çeşitli olması. Pansiyonlar genelde 200 TL’den başlarken, butik otellerin fiyatları da genellikle 500-600 TL civarında seyrediyor. Prestijli otellerin ise fiyatları 1500-2000 TL civarında. En ucuz Sapanca otellerinden yararlanmak için ise yapmanız gereken Sapanca otel fırsatlarını takip etmek olacak.

Sapanca’da Gezilecek Yerler

Sapanca’nın içerisinde değil ama Sapanca’nın çevresinde gezilip görülecek çok sayıda yer bulunuyor. Sapanca gezilecek yerlerin en başında ise doğası ve huzurlu atmosferi ile Sapanca Gölü geliyor. Bunun yanı sıra dört bir yanı yemyeşil olan Maşukiye, kış aylarında kayak keyfini yaşayabileceğiniz Kartepe Kayak Merkezi, Sapanca Hükümet Konağı’nın önünde sergilenen Bizans dönemi Lahitleri, Mimar Sinan tarafından yaptırıldığı düşünülen Vecihi Kapısı, Sapanca’nın merkezinde bulunan Rüstempaşa Cami, geniş yürüyüş ve bisiklet yollarına sahip Kırkpınar Sahili ve Sapanca’nın huzurlu atmosferini yansıtan İstanbuldere Sapanca tatilinizde görebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Sapanca’da Yapılacak Şeyler

Sapanca’da yapmadan dönmeyin diyebileceğiniz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Sapanca Gölü’nde tekne turu yapın.

·        Mutlaka köy kahvaltısı yapın.

·        ATV safari turu yapın.

·        Alabalık yiyin.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler