Nevşehir Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Nevşehir Otelleri Hakkında

Zaman kavramını unutturan otantik bir keşif noktası; Nevşehir…

Cumhuriyet’in ilan edildiği yıllarda Niğde’ye bağlı bir ilçe olan Nevşehir, 1954 yılında il statüsüne kavuştu. Günümüzde Nevşehir, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan peri bacaları, kayaların içine oyulmuş konakları, yeraltı şehirleri, kilise kalıntıları ile oldukça mistik bir atmosfere ev sahipliği yapıyor. “Güzel Atlar Ülkesi” olarak nitelendirilen Kapadokya’ya da ev sahipliği yapan Nevşehir, bu anlamda yıl boyu yerli ve yabancı turisti misafir ediyor. Ürgüp, Göreme ve Avanos gibi turizm merkezlerine yalnızca 20 km mesafede bulunan Nevşehir, ülkemiz turizmi açısında büyük önem taşıyan şehirlerimizden biri.

Nevşehir’de Nerede Kalınır? Nevşehir Otelleri

Tüm bunların ışığında, artan ziyaretçi sayısıyla birlikte Nevşehir otellerinde de bariz bir artış gözlemleniyor diyebiliyor. Genellikle kayalara oyulmuş tesislerden oluşan Nevşehir otelleri, otantik atmosferleri ve üstün hizmet kaliteleri ile dikkat çekiyor. Genellikle mağara odalardan meydana gelen Nevşehir otelleri, oldukça konforlu bir konaklama deneyimi sunuyorlar. Size en uygun Nevşehir otellerinden birinde konaklama yapmak için, Hotelforex.com’daki Nevşehir otel fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Nevşehir Otel Fiyatları

Nevşehir, hemen hemen dört mevsim boyunca ziyaretçi ağırlayan bir yer. Yazı da kışı da ayrı güzel bu otantik şehrin. Dolayısıyla Nevşehir otel fiyatları bu anlamda yıl boyu aynı seyirde ilerliyor. Hem ekonomik hem de oldukça pahalı seçenekler mevcut Nevşehir otel fiyatlarında. Lüks mağara odaları bulunan Nevşehir otellerinin fiyatları bir hayli yüksek olabilirken, daha orta seviyelerde mağara odalara sahip ancak kalitesinden ödün vermeyen ekonomik Nevşehir otel fiyatları da bulunuyor. En ucuz Nevşehir otel fiyatlarından yararlanabilmek için Nevşehir otel fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Nevşehir’de gezilip görülecek sayısız nokta bulunuyor. Kilise ve manastır kalıntılarıyla dikkat çeken Göreme Açık Hava Müzesi, bu yerlerin başında geliyor. Kapadokya’nın en uzun vadileri arasında gösterilen Güvercinlik Vadisi, 8 katlı görkemli bir yapı olan Derinkuyu Yeraltı Şehri, Avanos’taki Özkonak Yeraltı Şehri Nevşehir’de gezilip görülecek yerlerden bazıları.

Tüm bunların yanı sıra; Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Hacı Baktaş-i Veli Müzesi de Nevşehir gezilecek yerler listenizde yer alması gereken noktalar arasında.

Nevşehir’de Yapılacak Şeyler

Nevşehir’de yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Kapadokya’nın en ünlü aktivitesi olan balon turuna katılın.

·        Peribacaları arasında Jeep Safari Turu yapın.

·        Avanos’taki çömlek yapımı atölyelerinde vakit geçirin.

·        Kapadokya’nın meşhur testi kebabını yiyin.

·        Kapadokya’nın meşhur şaraplarından tadın.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler