Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Datça Otelleri

Datça Otelleri

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Datça Otelleri Hakkında

Ege ile Akdeniz’in birleştiği, sokaklarına badem kokusunun sindiği, her köşe bucağı sürprizlerle dolu olduğu bir yeryüzü cenneti; Datça...

Muğla’nın en uç noktasında bulunan, Marmaris’e 2 saatlik mesafede bulunan Datça, 50’yi aşkın koy ve büke sahip bir yeryüzü cenneti adeta. Her köşe bucağında ayrı bir güzelliği barındıran Datça, bir gidenin kopmak istemeyeceği bir Ege kasabası olarak ön plana çıkıyor. Merkezin dışında Ovabükü, Hayıtbükü ve Palamubükü gibi ünlü noktalara da sahip olan Datça, özellikle deniz tatili düşleyenler için bulunmaz bir yer.

Datça’da Nerede Kalınır? Datça Otelleri 

Datça’da çok sayıda otel yer alıyor. Pansiyondan apart otele, butik otelden her şey dahil otellere kadar her konseptte hizmet veren Datça otelleri, tüm tatilcilere hitap etmeyi başarıyor. Bungalov tipi konaklamalar ve apart oteller daha çok saydığımız büklerde yer alıyor. Merkezde ise yine pansiyonlar ve her şey oteller bulunuyor. Datça otelleri, özellikle hizmet kaliteleri ile dikkat çekiyor. Hangi oteli tercih ederseniz edin, Datça’daki otellerden memnun ayrılmamanız oldukça zor. En uygun Datça otelleri arasından birine rezervasyon yapmak için Hotelforex.com’daki Datça otel fırsatlarını takip etmeyi ihmal etmeyin deriz.

Datça Otel Fiyatları

Her gelir düzeyine hitap eden Datça otel fiyatları, daha çok sezonsal yoğunluğa ve otelin olanaklarına göre değişiyor. Elbette ki en uygun Datça otel fiyatlarını mayıs ve ekim aylarında yakalayabilirsiniz. Haziran, temmuz, ağustos ve bayram dönemleri ise Datça otel fiyatlarının en yüksek olduğu dönemler. Datça otel fırsatlarını takip ederek, en ucuz Datça otellerinde konaklama şansı yakalayabilirsiniz.

Datça’da Gezilecek Yerler

Datça’da gezilecek yerlerin başında, Datça’nın uç noktasında bulunan Knidos Antik Kenti ile Deveboynu Feneri geliyor. Özellikle Deveboynu Feneri’nin muhteşemen bir manzaraya ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Eski Datça, yine Datça’da görülmesi gereken bir diğer nokta. Hatta burada Can Yücel’in evi de bulunuyor. Datça Yel Değirmenleri ile koylar ve bükler ise Datça’da görülecek diğer noktalar.

Datça’da Denize Girilecek 

Datça’da denize girebileceğiniz çok sayıda plaj ve koy bulunuyor. Kumluk Plajı, Hastanealtı Plajı, Ovabükü, Hayıtbükü, Palamutbükü, Knidos Antik Kenti, Kızlanaltı Plajı, Kızılbük kara yoluyla ulaşabileceğiniz plaj ve koylar arasında.

Datça’da Yapılacak Şeyler

Datça’da yapmadan dönmeyin diyebileceğiniz şeyler sırasıyla şöyle; 

·        Mutlaka tekne turu yapın.

·        Büklerde yüzün.

·        Knidos’u ziyaret edin.

·        Deveboynu Feneri’nde manzarayı izleyin.

·        Yel Değirmenleri’nde günü batırın.

·        Mezelerin tadını çıkarın.

·        Eski Datça sokaklarını keşfedin.

·        Ağustosta gelirseniz Perseid Göktaşı Yağmuru’nu izleyin.

·        Kabak Çiçeği Dolması yiyin.

·        Rüzgar sörfü yapın.

·        Şnorkelle yüzün.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler