Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58
Türsab HotelForex
Mersis Numarası: 0464071748500017
Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Festivaller ve Yerel Etkinlikler Takvimi

Festivaller ve Yerel Etkinlikler Takvimi

Kadıköy Kış Sanat Festivali 6-7 Şubat

Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Gençlik Akademisi’nin ortak düzenlediği festivalde; söyleşiler, konserler, tiyatro oyunları ve çeşitli atölyeler gerçekleştiriliyor.

Datça Badem Çiçeği Festivali 5-7 Şubat

Bademle yapılmış çeşitli lezzetleri deneyebileceğiniz festivalde, aynı zamanda, panayır alanında gerçekleştirilecek atölye çalışmalarına katılabilir, konserleri ve dans gösterilerini izleyebilirsiniz.

Kars Kış Oyunları Festivali 28 Şubat 

Sarıkamış’ta düzenlenen festivale, hem amatör hem de profesyonel sporcular katılabiliyor. Devasa kardan heykellerin de yapıldığı festivalde; kar üstünde güreş, atlı cirit, karda kaçar yuvarlama, iglo yapımı gibi pek çok etkinlik mevcut.

İstanbul Uluslararası Dans Festivali 13 – 16 Mayıs

Yerli ve yabancı pek çok sanatçının gösterilerini sergileyeceği festivalde, dans meraklıları için atölye çalışmaları da yapılıyor. 

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 2-11 Nisan

Adana’da yapılan karnaval boyunca sokaklar portakal çiçeği kokuyor ve çok sayıda farklı lezzeti deneyebiliyorsunuz. Kostüm yarışmaları, dans gösterileri ve sahne şovları gibi etkinlikler de var. 

Uluslararası Urla Enginar Festivali 16-18 Nisan

Her yıl Nisan ayının son haftasında düzenlenen festivalde, Ege’nin lezzetlerini tadabilirsiniz. Ünlü isimlerle yapılacak atölyelere ve yemek yarışmalarına da katılabilirsiniz. 

Edirne Kakava – Hıdırellez Şenlikleri 5-6 Mayıs 

Her yıl baharın gelişini kutlamak amacıyla düzenlenen festivalin ilk gününde Kakava Ateşi yakılır. Ardından da dileklerin yazıldığı kağıtlar önce toprağa gömülür, ertesi sabah da akarsuya atılır. Festival boyunca at yarışları ve oyun havaları etkinlikleri düzenleniyor. 

Geleneksel Tekirdağ Kiraz Festivali 3-6 Haziran

1962’den bu yana gerçekleştirilen festivalde; kiraz yarışmaları, konserler, kortej ve fener alayları yapılıyor. Ayrıca bir de güzellik yarışması var. 

Bozcaada Caz Festivali 16-18 Temmuz

Gece gündüz, caz müziği dinleyebileceğiniz festivalde; festival alanında yoga atölyeleri, söyleşiler ile atölye çalışmaları ve tadımlar da yapılıyor. 

Festa 2200 Bisiklet Festivali 26 Temmuz

Türkiye’nin her yerinden yüzlerce bisikletli ve maceraseverin katıldığı festivalde; bisiklet turları dışında, tırmanış, safari, kamp ve doğa yürüyüşü gibi etkinlikler de yapılıyor. 

Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali 21 - 27 Temmuz 

Artvin, Borçka’da düzenlenen etkinlikte, ülkenin dört bir yanından gelen halk oyunları grupları dans gösterileri yapıyorlar. Ayrıca, en hızlı çay içme yarışmasına da katılabilirsiniz. 

KapıkayaFest Doğa Sporları Festivali 21-25 Temmuz

Samsun’un Bafra ilçesinde düzenlenen festivalde; paraşüt, kampçılık, balık tutma, kano gibi pek çok sportif etkinlik bulunuyor. 

Zeytinli Rock Festivali 25-30 Ağustos 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde düzenlenen festivale, Türkiye’nin önemli rock müzisyenleri katılıyor. 

Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali 6-8 Eylül 

Geleneksel bağbozumu kültürünü yaşatmayı amaçlayan festivalde; konserler, oyun turnuvaları, tadımlar ve söyleşiler yapılıyor. 

Altın Portakal Film Festivali 2 - 9 Ekim

1964’ten beridir Antalya’da düzenlenen festivalde; ücretsiz uzun ve kısa metraj film gösterimleriyle birlikte, fuaye sohbetleri, paneller ve festival sonunda da ödül töreni yapılıyor. 

Ankara Uluslararası Komedi Festivali 29 Ekim-14 Kasım 

Festival boyunca; stand-up gösterileri, çocuklar için etkinlikler, tiyatro oyunları, amatör komedyen gösterileri ve konserler yapılıyor. 

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler