Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58
Türsab HotelForex
Mersis Numarası: 0464071748500017
Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Festivaller ve Yerel Etkinlikler Takvimi

Festivaller ve Yerel Etkinlikler Takvimi

Kadıköy Kış Sanat Festivali 9 - 10 Şubat

Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Gençlik Akademisi’nin ortak düzenlediği festivalde; söyleşiler, konserler, tiyatro oyunları ve çeşitli atölyeler gerçekleştiriliyor.

Datça Badem Çiçeği Festivali 15 - 18 Şubat

Bademle yapılmış çeşitli lezzetleri deneyebileceğiniz festivalde, aynı zamanda, panayır alanında gerçekleştirilecek atölye çalışmalarına katılabilir, konserleri ve dans gösterilerini izleyebilirsiniz.

İkizdere Çağrankaya Yaylası Kar Yürüyüş Festivali 26 Şubat 

Kar üzerinde yaklaşık 2000mt - 2500mt irtifa aralığında toplamda 23km. Kar yürüyüşü yapılacaktır. Doğa şartlarının oldukça zor ama bir o kadarda zevkli olacağı yürüyüş zaman zaman tulum eşliğinde türkü ve horonlarla süslenecektir.

İstanbul Uluslararası Dans Festivali 20 - 26 Mart

Yerli ve yabancı pek çok sanatçının gösterilerini sergileyeceği festivalde, dans meraklıları için atölye çalışmaları da yapılıyor. 

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 13 - 21 Nisan

Adana’da yapılan karnaval boyunca sokaklar portakal çiçeği kokuyor ve çok sayıda farklı lezzeti deneyebiliyorsunuz. Kostüm yarışmaları, dans gösterileri ve sahne şovları gibi etkinlikler de var. 

Alaçatı Evde Ot Festivali 19 - 21 Nisan

Bölgenin doğasını anlamak ve ot çeşitliliğini gözlemlemek isteyenlere kapılarını açan Alaçatı Ot Festivali her yıl belirlenen temaya uygun etkinliklerle sürer. Festival günleri; çeşitli söyleşiler, renkli eğlenceler, meydana kurulan tezgâhlar ve tadım faaliyetleriyle dolu dolu geçer. Katılımcıların organizasyonun bir parçası olabilmesi için çeşitli yarışmalar da düzenlenir. Kendine has mimarisi, insanın içini ısıtan sokakları, Arnavut kaldırımları ve taş evleriyle dikkat çeken Alaçatı, renkli festivallerle İzmir'in büyüsünü devam ettirmeyi başarıyor.

Uluslararası Urla Enginar Festivali 3 - 5 Mayıs

Her yıl Nisan ayının son haftasında düzenlenen festivalde, Ege’nin lezzetlerini tadabilirsiniz. Ünlü isimlerle yapılacak atölyelere ve yemek yarışmalarına da katılabilirsiniz. 

Edirne Kakava – Hıdırellez Şenlikleri 5 - 6 Mayıs 

Her yıl baharın gelişini kutlamak amacıyla düzenlenen festivalin ilk gününde Kakava Ateşi yakılır. Ardından da dileklerin yazıldığı kağıtlar önce toprağa gömülür, ertesi sabah da akarsuya atılır. Festival boyunca at yarışları ve oyun havaları etkinlikleri düzenleniyor. 

Bozcaada Caz Festivali 6 - 8 Eylül

Gece gündüz, caz müziği dinleyebileceğiniz festivalde; festival alanında yoga atölyeleri, söyleşiler ile atölye çalışmaları ve tadımlar da yapılıyor. 

Zeytinli Rock Festivali 30 Ağustos - 3 Eylül

Balıkesir’in Edremit ilçesinde düzenlenen festivale, Türkiye’nin önemli rock müzisyenleri katılıyor. 

Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali 1 - 3 Eylül

Geleneksel bağbozumu kültürünü yaşatmayı amaçlayan festivalde; konserler, oyun turnuvaları, tadımlar ve söyleşiler yapılıyor. 

Altın Portakal Film Festivali 7 - 14 Ekim

1964’ten beridir Antalya’da düzenlenen festivalde; ücretsiz uzun ve kısa metraj film gösterimleriyle birlikte, fuaye sohbetleri, paneller ve festival sonunda da ödül töreni yapılıyor. 

Şeb-i Arus Konya Törenleri 7 – 17 Aralık

Şeb-i Arus kelimesi “Düğün Gecesi” demektir. Mevlana ölüm gününü “Hakka vuslat” yani “Yaratana Kavuşma” (Düğün Günü-Gecesi) saymıştır. İçeriğinde sema töreni, sergi, panel, konferans, tiyatro, konser gibi etkinlikler yer almaktadır. 

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler