Erdek Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Erdek Otelleri Hakkında

Türkiye’nin ilk tatil yeri olma özelliği taşıyan Erdek, günümüzde huzur dolu otelleri ile de dikkat çekiyor…

Balıkesir’in en güzel tatil yörelerinden biri Erdek. Kapıdağ Yarımadası’nda yer alan Erdek Körfezi’nde bulunan Erdek, ülkemizin ilk tatil yeri olma özelliği taşıyor. Geçmişte pek çok medeniyete de beşiklik ettiği bilinen Erdek, Bandırma, Manyas, Gönen ve Biga gibi ilçelere yakınlığı ile de Türkiye’nin en önemli ilçeleri arasında bulunuyor. Erdek, keyifli bir şekilde konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatifine de ev sahipliği yapıyor.

Erdek’te Nerede Kalınır? Erdek Otelleri

Deniz ve güneşle iç içe bir tatil için Erdek otellerini tercih edebilirsiniz. Yerli ve yabancı turistleri büyük bir keyifle ağırlayan Erdek otellerinde, oldukça keyifli bir konaklama geçirebilirsiniz. Erdek, daha çok pansiyon ve küçük otel tarzındaki otellere ev sahipliği yapıyor. Bu oteller arasında denize sıfır Erdek otellerinde konaklama yapmak istiyorsanız Ocaklar bölgesindeki Erdek otellerini tercih edebilirsiniz.

Size en uygun Erdek otellerinden birinde konaklama yapmak için Hotelforex.com’daki Erdek otel fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Erdek Otel Fiyatları

Erdek’in nüfusu yaz aylarında 3 katına çıkıyor. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda, Erdek otel fiyatlarının bu zaman diliminde yükseldiğini gözlemlemek mümkün. Ancak ülkemizde ekonomik tatil dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Erdek. Dolayısıyla Erdek otel fiyatlarının her gelir düzeyine hitap ettiğini söyleyebiliriz. En ucuz Erdek otellerinden birinde konaklamak için yapmanız gereken Erdek otel fırsatlarını takip etmek.

Erdek’te Gezilecek Yerler

Tatil için Erdek’i tercih ettiğinizde Kyzikos Antik Kenti’ni, 103 metre yüksekliğindeki Seyit Gazi Tepesi’ni, 4 kilise, 1 manastır ve 2 hamam kalıntısına ev sahipliği yapan Zeytinli Ada’yı, 1948 yılında kurulmuş olan Açık Hava Müzesi’ni görmeyi ihmal etmeyin.

Erdek’te Denize Girilecek Yerler

Pırıl pırıl bir denize sahip olan Erdek’te denize girebileceğiniz birkaç yer bulunuyor. Bunların başında ise; Çuğra Plajı, Kurbağalı Plajı, Kastri Mevkii Kamplar Plajı ve Ocaklar Plajı geliyor.

Erdek’te Yapılacak Şeyler

Erdek’te yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Tekne turlarına katılarak el değmemiş koyları keşfedin.

·        Ocaklar’da denize girin.

·        Kyzikos Antik Kenti’ni ziyaret edin.

·        Zeytinyağı ve zeytinyağlı sabun satın alın.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler