Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Biga Oteller

Biga Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Biga Otelleri Hakkında

Biga Otelleri

Çanakkale'nin otantik ve doğal ilçelerinden biri olan Biga gerek kültürel mirası ile gerekse doğa güzellikleriyle öne çıkan estetik bir lokasyon olarak değerlendirilir. Marmara Denizi'ne genişçe bir açıdan bakan, konum olarak Çanakkale Boğazı'nın tam olarak ağzında, Ege'ye açılan geçişinde yer alan Biga, tarihsel önemi de oldukça büyüktür. Balıkesir, Gönen, Lapseki, ve Çan ilçeleri ile komşu olan Biga ilçesi, genel olarak tarım ve hayvancılığa odaklanmış bir ekonomiye sahiptir. Fakat şehirleşmenin yoğun olduğu merkez beldelerde hizmete ve endüstriyel üretime dayalı ekonomik faaliyetlerin yaygın olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile turistik bir potansiyele de sahip olan Biga ilçesi her yıl, başta çevre illerden ve Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçiyi de misafir etmektedir. Durum böyle olunca da Biga oteller ve konaklama hizmetlerine duyulan ihtiyacın da artış gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Biga'nın Coğrafi Konumu ve Özellikleri

Coğrafi olarak Çanakkale merkez ilçesine yaklaşık 90 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Biga adını aslında içinde yer aldığı büyük yarımadadan alır. Biga Yarımadası, Çanakkale'nin Ege'ye bakan tüm yarımada parçasına verilen addır. Fakat ilçe olarak Biga, yarımadanın ve Çanakkale ilinin en kuzeydoğusunda yer alır. Oldukça geniş bir yüzölçümüne sahip olan Biga, 1331 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır. Fiziksel olarak değişkenlik gösteren bir arazi üzerine kurulmuş olan Biga ilçesindeki ortalama rakım yani yükselti değeri ise 40 metre aralıklarındadır. Fakat iç kesimlere doğru ilerledikçe yükseltinin artması ile doğru orantılı ortalama rakım değerinde de değişkenlik olabilir. İlçede yapılan son nüfus sayımlarında 90.000 kişinin yaşadığı tespit edilmiştir. Ortalama kıyı uzunluğu 70 Kilometredir. Marmara Bölgesi’ndeki yer alan beldelerin ortalama kıyı uzunluklarından daha uzun bir kıyı şeridine sahiptir.

Biga Tarihi Eserleri ve Biga'da Gezilecek Yerler

Tarihi Milattan Önce 7000'li yıllara dayanan Biga, Antik Yunan Medeniyeti ve Roma İmparatorluğu gibi kültürler başta olmak üzere son derece köklü uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir lokasyon olarak öne çıkar. Antik Yunan tarihinin en önemli olaylarından birine ev sahipliği yapan Truva'ya oldukça yakın bir mesafede yer alan Biga, bölgedeki diğer antik yerleşkelerle ziyaretçilerin ve turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu bilgiler ışığında Biga ilçesindeki tarihi eserler ve ilçeyi ziyaret edenlerin muhakkak görmeleri gereken yerler şu başlıklar dahilinde sıralanabilir:

Parion Antik Kenti: Kökleri Antik Yunan Medeniyetine dayanan Parion Antik Kenti Yunan uygarlıkları ile Anadolu uygarlıkları arasında geçiş görevi üstlenmiş bir lokasyonda yer almaktadır. Bünyesinde hem Antik Yunan kültürüne hem de Anadolu uygarlıklarına dair izleri barındıran Parion Antik Kenti birbirinden estetik ve sanatsal kalıntıların yer aldığı bir antik yerleşim yeri olarak öne çıkar. Bu bağlamda Parion Antik Kenti Türkiye'nin dört bir yanından tarih meraklısı ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeker.

Nilüfer Gölü: Çanakkale'nin Biga ilçesi tarihi eserleri ve kültürel mirasları ile olduğu kadar doğal güzellikleriyle de öne çıkan bir lokasyondur. Doğa ile iç içe bir konumda yer alan Biga ilçesindeki doğal güzellikler arasında mesire alanları, ormanlıklar, akarsu ve göl gibi doğal oluşumlar da yer alır. Bunlar arasında ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken doğal oluşumlardan biri olan Nilüfer Gölü, gerek doğal güzellikleri ile gerekse sakin ambiyansı ile ziyaretçilerine huzur dolu anlar yaşatır. Biga'yı ziyaret edenlerin muhakkak görmeleri gereken konumlardan biri olan Nilüfer Gölü, ilçenin kırsal kesiminde yerleşime uzak, doğa ile iç içe ve sakin bir lokasyonda yer alır.

Biga'da Konaklama Olanakları ve Biga Otelleri

Biga'da turistik alanları ile yoğun ziyaretçi trafiğine sahip olduğundan ilçedeki oteller de ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeker. Bu bağlamda Biga'da konaklamak isteyenler için otel, pansiyon ya da apart gibi seçeneklerin mevcut olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunlar arasında ziyaretçilerin en çok talep ettiği konaklama seçeneği olan Biga Otelleri, hem uygun fiyatlandırma hem de konforlu konaklama olanakları ile ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekerler. Tüm bunların yanı sıra, Biga otel fiyatları her bütçeden turist ve ziyaretçiye hitap eden aralıklar sunduğundan, oldukça hesaplı konaklama deneyimi de sunduklarını söylemek de doğru olacaktır.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler