Afyonkarahisar Merkez Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Afyonkarahisar Merkez Otelleri Hakkında

Afyonkarahisar

Köklü geçmişinin yanı sıra bölgenin kendine özgü yapısı ile misafirlerine unutulmaz bir tatil yaşatmayı garanti eden Afyonkarahisar, aynı zamanda şifalı suların başkenti...

Halk arasında Afyon olarak bilinse de şehrin ismi 2005 yılında resmi olarak Afyonkarahisar ismini almıştır. Konum itibariyle Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde, İç Anadolu bölümünde yer almaktadır. EskişehirKonyaIspartaDenizliUşak ve Kütahya illeriyle çevrelenmiş olan şehir, Batı Anadolu’da tüm yolların birleştiği kavşak noktası olması açısından da oldukça önemlidir. ”Termal’in Başkenti” olarak adlandırılan; kaplıcalarıyla, mermeriyle ve sucuk gibi yiyecekleriyle yalnızca Türkiye’de değil, sınırları aşıp dünyaya yayılmış olan Afyon, tarihi açıdan da önemli bir şehrimizdir. Kaplıca turizminin gelişmiş olduğu şehirde yalnızca şifalı suların iyileştirici gücünü değil, aynı zamanda tarihi mimarisini ve doğal güzelliklerini de görebilirsiniz.

Afyonkarahisar’a Nasıl Gidilir? Afyonkarahisar Ulaşım

Yalnızca büyük şehirlerden değil, hemen hemen Türkiye’nin her bir ilinden Afyonkarahisar’a otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha rahat bir yolculuk geçirmek isteyenler özel araçlarıyla karayolunu kullanıbilirler. Otobüs ile ulaşım sağlayan tatilciler için ise araç kiralamalarını önerebiliriz. Ayrıca Afyon’da bulunan Zafer Havalimanı, Türk Hava Yolları ile tarifeli seferler yapıyor. Dileyenler bu uçuşlardan yararlanarakta şehre kolayca gelebilirler.

Afyonkarahisar’a Ne Zaman Gidilir? Afyonkarahisar Hava Durumu

Afyonkarahisar, Ege Bölgesi'nde bulunmasına rağmen iç kesimlerde, İç Anadolu'ya daha yakın olmasından dolayı tipik bir Akdeniz iklimi görülmüyor. Bu nedenle bölgede yer alan diğer kentlere oranla daha sert bir havaya sahip. Karasal iklimin etkilerinin hakim olduğu bu bölgede yazları sıcak ve kurak geçerken kışları soğuk ve kar yağışlı geçiyor. Bahar aylarında da ılık ve yağışı bir hava hakim. Gezinizi planlamadan önce hava durumunu kontrol etmek, Afyonkarahisarın değişken hava şartları karşısında sürprizlerle karşılaşmanızı engellemiş olacaktır.

Afyonkarahisar’da Nerede Kalınır? Afyonkarahisar Otelleri

Şifalı, termal sularıyla oldukça popüler bir turizm beldesi olan Afyonkarahisar’da dilediğiniz gibi bir otel bulabileceğinizin garantisini verebiliriz. Çoğunluğunun termal oteller olması yanında konaklayabileceğiniz farklı otel çeşitleri de mevcut tabiki. Ancak biz termal otelleri tercih etmenizi öneririz. Dinlendirici bir tatil arıyorsanız, Afyonkarahisar’ın termal otellerinde şifa bulabilirsiniz. Üstelik ne zaman isterseniz, her mevsim gidebiliyor olmanız da en güzel yanlarından biri.

Afyonkarahisar Otel Fiyatları

Afyonkarahisar’da mutlaka bütçenize uygun bir otel bulabilirsiniz. Hemen hemen her yerde olduğu gibi otellerin sunduğu imkanlar fiyatları etkileyebiliyor. Termal otellerin sunduğu şifalı su hizmeti genellikle fiyatlara dahil oluyor fakat spa ve benzeri diğer seçenekler extra ücrete tabi tutulabiliyor. Afyonkarahisar’a gelmişken apart otelde kalmaktansa, aynı bütçede kalabileceğiniz termal otelleri tercih etmenizi öneririz. Gelmeden önce Hotelforex.com’da tüm otel fiyatlarını inceleyebilir, bütçenize uygun bir otel bulabilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Afyonkarahisar’da Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar, termal otelleriyle ünlü bir şehir olmasının yanında gezilecek oldukça fazla yeri mevcut. Tarihi yapılar, ören yerleri, kaleler, camiler, müzeler, mağaralar, kilise ve manastırlar ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapıyor. Biz de sizler için bu yerleri derledik.

• Afyonkarahisar Müzesi, Afyon Zafer Müzesi, Afyon Bolvadin Müzesi, Afyon Arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet Şehitleri Anıtı ve Anıtkaya Şehitliği,

• Synnada Antik Kenti, Dokimaia Antik Kenti, Apameia Antik Kenti,

• İhsaniye Döğer Örenyeri, Pentapolis Kentleri,

• Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı,

• Sarıçayır Kaya Mezarları,

• Avdalas Kalesi, Karahisar Kalesi, Sandıklı Kalesi ve Bayramaliler Kalesi,

• Mısri Camii, Afyon Ulu Camii, Afyon İmaret Camii, Ot Pazarı Camii, Türbe Camii,

• Eğerli Kaya Kilisesi,

• Yedikapılar Manastırı,

• Buzluk Mağarası, Kurtini Mağarası ve İnsuyu Mağarası,

• Başkomutanlık Milli Parkı, Eber Gölü, Akşehir Gölü, Acıgöl,

• Frig Vadisi vb.

Afyonkarahisar’da Ne Yenir? Afyonkarahisar Mutfağı

Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Afyonkarahisar, çok zengin bir mutfağa sahiptir. Yöresel yemeklerin bir hayli fazla olduğu Afyonkarahisar’da, genellikle hamur işleri, etli yemekler ve kaymaklı tatlılar meşhur. Ayrıca çok meşhur sucuğunu da tatmanızı öneririz.

·      Çullama köfte

·      Tandır çorbası

·      Etli tandır

·      Göce köftesi

·      Bükme

·      Ağzıaçık

·      Patlıcan kebabı

·      Paçik

·      Zürbiye

·      Emirdağ güveci

·      Kaymaklı ekmek kadayıfı

Afyonkarahisar’dan Ne Alınır?

Afyonkarahisar’ın çok zengin bir mutfağa sahip olduğunu söylemiştik. Dolayısıyla buradan alabileceğiz pekçok meşhur yiyecek mevcut. Bunların yanın da tabi ki şehrin kendine özgü eşyalarını da çarşı ve mağazalarda bulabilirsiniz. Hepsini aşağıda sizler için derledik...

·      Afyon Ekmeği

·      Afyon Kaymağı

·      Afyon Lokumu

·      Afyon Sucuğu

·      Afyon Halısı

·      Keçe

·      Kiraz

·      Kökö Boyalı Bayat Kilimleri

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler