Konya Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Konya Otelleri Hakkında

Otantik ve huzur dolu atmosferiyle bir Anadolu Selçuklu şehri; Konya…

Anadolu Selçuklu şehri olarak bilinen Konya, çok sayıda Osmanlı eserine ev sahipliği yapıyor. Oldukça otantik bir atmosfere sahip olan Konya, maneviyatın vuku bulduğu çok özel bir şehir. Mevlana Celalettin Rumi’nin izlerini taşıyan Konya, özellikle tasavvuf felsefesine ilgi duyanlar için son derece ilgi çekici bir yer. Ülkemizin en değerli kültür miraslarına ev sahipliği yapan Konya, her yıl düzenlenen Şeb-i Arus haftası kapsamındaki etkinlikleri ile de yüzlerce turisti misafir ediyor her yıl.

Konya’da Nerede Kalınır? Konya Otelleri

Farklı türde ve farklı tarzlarda seçenekler sunan Konya otelleri, genellikle sadece oda, oda + kahvaltı ve yarım pansiyon konseptlerinde hizmet veriyor. Pansiyonların ve şehir otellerinin ağırlıklı olduğu Konya otelleri, bu anlamda farklı konaklama alternatiflerini de bir arada sunuyor. Size en uygun Konya otellerinden birinde rezervasyon yaptırmak istiyorsanız, Hotelforex.com’daki Konya otel fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

Konya Otel Fiyatları

Konya otel fiyatları genel olarak ekonomik seçeneklerle çıkıyor karşımıza. Her gelir düzeyine hitap eden Konya otel fiyatlarını en çok etkileyen unsurlar otelin konumu, olanakları ve hizmet kalitesi. En yüksek Konya otel fiyatları genelde zincir şehir otellerinde görülüyor. Bununla birlikte her yılın aralık ayında düzenlenen Şeb-i Arus Törenleri’nde Konya otel fiyatlarında artış gözlemleniyor. En ucuz Konya otellerinden birinde konaklamak için Konya otel fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Konya’da Gezilecek Yerler

Konya’da görülmesi gereken yerlerin başında kesinlikle Mevlana Türbesi geliyor. Sonrasında ise şehrin tam merkezinde bulunan Alaeddin Tepesi, şehrin derin tarihine ışık tutan Konya Arkeoloji Müzesi, Neolitik çağa ışık tutan Çatalhöyük Antik Kenti, 2014’te açılışı yapılan Konya Bilim Merkezi, ismini içinde bulunduğu çarşısından alan İplikçi Cami, Konya gezisinin olmazsa olmaz duraklarından Meram Bağları, birçok farklı kelebek türüne ev sahipliği yapan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve Anadolu hamamları arasında önemli bir yere sahip olan Ilgın Kaplıcaları Konya’da gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Konya’da Yapılacak Şeyler

Konya’da yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Mevlevi Sema Törenleri’nden birini mutlaka izleyin.

·        Meram Bağları ve Alaeddin Tepesi çevresinde bisiklet turu yapın.

·        Konya kaplıcalarında vakit geçirin.

·        Konya’nın en ünlü yöresel lezzeti olan etli ekmeğin tadına bakın.

·        Melike Hatun Pazarı’ndan Konya’nın yöresel ürünlerini satın alın.


Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler