Trabzon Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Trabzon Otelleri Hakkında

Nefes kesen doğası ve mistik tarihi dokusuyla Trabzon, Karadeniz’in yıldız rotaları arasında bulunuyor…

Sahip olduğu güzellikleri ile ziyaretçilerine kendine hayran bırakan Trabzon, Karadeniz’in incisi olarak nitelendirilen şehirlerden biri. Karadeniz turlarının en popüler rotalarını bünyesinde barındırıyor Trabzon. Kiliseler, manastırlar, müzeler ve yaylalarıyla Trabzon, unutulmaz bir seyahat vadediyor ziyaretçilerine. Trabzon, yayla turizmi açısından da ülkemizde önemli bir yere sahip. Karadeniz Bölgesi’nin en merak edilen şehirleri arasında gösterilen Trabzon’a geldiğinizde, konaklama yapabileceğiniz çok sayıda alternatif yer alıyor.

Trabzon’da Nerede Kalınır? Trabzon Otel Fiyatları

Çeşit çeşit seçeneklerin bulunduğu Trabzon otelleri, yeşilin bin bir tonunu gözler önüne seriyor. Her bir köşesi farklı bir güzellik sunan Trabzon’da, nasıl otel seçeceğiniz seyahat programınıza ve şehirde bulunma amacınıza göre değişiyor aslında. Şehir merkezinde yer alan Trabzon otelleri, keşfetmek için harika bir başlangıç noktası olmakla birlikte, yaylalarda bulunan Trabzon otelleri ise bambaşka bir konaklama sunuyor. Size en uygun Trabzon otelleri arasından rezervasyon yaptırmak için Hotelforex.com’daki Trabzon otel fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

Trabzon Otel Fiyatları

Trabzon, daha çok yaz ve ilkbahar aylarında turist akınına uğruyor. Bölge, kışın ve sonbahar aylarında çok fazla yağış aldığı için bu dönemler şehri keşfetmek için pek de uygun bir zaman değil. Dolayısıyla Trabzon otel fiyatları da bu anlamda farklılık gösterebiliyor. Yazın ve bahar aylarında yoğun taleple birlikte artış gösteren Trabzon otel fiyatları, sonbahar ve kış aylarında daha ekonomik seviyelere geliyor. En ucuz Trabzon otellerinden birinde konaklayabilmek için ise yapmanız gereken Trabzon otel fırsatlarını düzenli olarak takip etmek.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Trabzon, çok sayıda gezilip görülecek yere ev sahipliği yapıyor. Elbette bunların başında şehrin simgelerinden biri olan Sümela Manastırı geliyor. Maçka sınırları içerisinde yer alan manastır, şehrin en turistik noktası olarak varlığını sürdürüyor. Sümela kadar ünlü olmasa da, onunla aynı mimariye sahip olan Vazelon Manastırı da görülmeye değer. Trabzon’un ünlü manastır yapılarından biri olan ve Maçka sınırları içerisinde bulunan Peristara Manastırı da şehirde görülmesi gereken noktalar arasında bulunuyor.

Bizans dönemine ait olan ve şehir merkezinde bulunan Trabzon Ayasofya Müzesi’ni ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte şehrin görkemli yapılarından biri olan Trabzon Kalesi’ni de gezi listenize dahil edebilirsiniz. Dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak kabul edilen ve Düzköy ilçesinde bulunan Çal Mağarası ile her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen Sera Gölü de Trabzon’da görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Yaylaları ile ünlü olan Trabzon’da Uzungöl’deki Haldizen Yaylası’nı kesinlikle gezi listenize dahil etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Trabzon’da Yapılacak Şeyler

Trabzon’da yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Mıhlama yemeden Trabzon’dan dönmeyin.

·        Mutlaka yayla turu yapın.

·        Trabzon tereyağı satın alın.

·        Yamaç paraşütü, zipline gibi ekstrem aktiviteler yapın.

·        Manastırları keşfedin.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler