Kahramanmaraş Merkez Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Kahramanmaraş Merkez Otelleri Hakkında

Kahramanmaraş Merkez

Leziz ve kendine özgü tatları, baharatları ve tarihi eserleri ile öne çıkan Maraş, merkez ilçesinde her yıl binlerce ziyaretçisine ev sahipliği yapıyor...

Konum olarak hem Akdeniz hem de Doğu Anadolu illerinin tam da arasında kalan Kahramanmaraş veya halk arasında Maraş, oldukça ilginç bir iklime de sahip. Güney ilçelere göre daha serin olan Kahramanmaraş merkezi ayrıca Torosların oluşturmuş olduğu dağlık bir alanda bulunmakta. Özellikle Nurhak Dağı ile de tanınan Kahramanmaraş’ta yaz aylarında da birçok ziyaretçi dinlenmek için ilçeye gelmektedir. Maraş dondurması, kendine has kırmızı pul biber gibi baharatları dışında tarihi eserleriyle de ziyaretçilere cazip gelen şehirde gezilip görülebilecek çok fazla yer bulunmakta.

Kahramanmaraş Merkez Otelleri

Kahramanmaraş merkeze gittiğinizde il sınırları içinde gezip birçok farklı yer gezip görme şansınız bulunmakta. İlçeleri gezerek daha fazla yer gezip görme şansınız var. Fakat biz bu yazıda Kahramanmaraş merkez ilçesinde nerelere gidebileceğinizi ve nerede kalabileceğinizden bahsedeceğiz. Kahramanmaraş, coğrafi olarak yanındaki şehirler arasında en gelişmiş şehirlerden biridir. Bundan dolayı Maraş’ta birçok farklı ve çeşitli sektör gelişmiştir diyebiliriz. Bunlardan biri de otelcilik sektörüdür. Her yıl farklı nedenlerden dolayı bu gelişmiş şehir merkezine birçok ziyaretçi akın etmektedir. Neyse ki bu ziyaretçilerin konaklama taleplerini karşılayan birçok çeşit otel bulunmaktadır. Kahramanmaraş’a geldiğinizde kalabileceğiniz hem lüks oteller hem de pansiyon tarzında olan oteller bulunmaktadır. Size en uygun Kahramanmaraş merkez otelini bulmak için hotelforex.com üzerinden otellere bakabilir ve buradan Kahramanmaraş merkez otelleri ile pazarlık yapmaya başlayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Merkez Otel Fiyatları

Kahramanmaraş merkez otelleri, belirttiğimiz gibi çok farklılık göstermektedir. Bundan dolayı Kahramanmaraş merkez otel fiyatları da oldukça değişken olmaktadır. Yani otelden otele fiyatlar değişmektedir. Fakat, Kahramanmaraş merkeze gelen her ziyaretçiye uygun bir Kahramanmaraş merkez otel fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise ilçede hem yüksek kalitede hizmet verip markalaşmış oteller bulunurken hem de düşük bütçeye hitap eden pansiyon, butik otel tarzının fazlasıyla olmasıdır.

Kahramanmaraş Merkez’de Nereye Gidilir, Ne Yenilir?

Kahramanmaraş merkezde gezilip görülebilecek birçok yer bulunmaktadır. Bu yerler genellikle tarihi kalıntılardan ve eserlerden oluşmaktadır. Gezilip görülmesi gereken yerler haricinde de tadı çıkarılması gereken bazı lezzetler de Kahramanmaraş merkezde bulunmaktadır. Kahramanmaraş merkeze uğramadan önce Kahramanmaraş merkez gezilecek yerler listemize bir göz atmayı unutmayın.

Maraş Dondurması

Kahramanmaraş denince belki de ilk akla gelen şey Maraş dondurmasıdır. Her ne kadar Maraş dışında da oldukça popüler olsa da Maraş dondurmasını memleketinde yemek önemlidir. Bundan dolayı Kahramanmaraş merkezde Maraş dondurmasını tatmanızı kesinlikle tavsiye etmekteyiz. 

Kahramanmaraş Müzesi

Azerbaycan Bulvarı'nda bulunan bu müze tarih sever ziyaretçilerin kesinlikle uğraması gereken bir yer. Müzede sergilenen eserler Hitit, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerinden kalma cam, seramik ve bronz gibi maddelerden yapılmış olan eserlerden oluşmaktadır. Yaklaşık otuz bin civarında eser bulunan müze dört bölümden oluşmaktadır: Arkeoloji Salonu, Taş Eserler Salonu, Etnografya Salonu, Bahçe ve Revak. Her bölümünde inanılmaz eserler bulunan müzede özellikle Bahçe ve Revak kısmındaki Hitit döneminden kalmış olan Taş Aslan Heykeli mutlaka görülmesi gereken eserlerden biri. Kahramanmaraş merkeze geldiğinizde kesinlikle uğramanız gereken bir yer Kahramanmaraş müzesi.

Maraş Çöreği

İlçe merkezinde birçok taş fırında üretimi yapılan Maraş çöreği yöreye özgün olan lezzetlerden biridir. İster tatlı ister tuzlu olarak tadabildiğiniz çörekleri mutlaka denemelisiniz.

Maraş Tarhanası

Yine Maraş deyince akla gelen lezzetlerden olan Maraş tarhanasını da ilçeye geldiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler