Gölpazarı Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Gölpazarı Otelleri Hakkında

Gölpazarı

Tarih öncesinde farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan Gölpazarı, Bilecik ilinin ilçesidir. 

Malazgirt Meydan Muharebesi ile beraber ise Anadolu’nun kapıları Türklere açıldı ve buralarda çeşitli Türk Beylikleri kurulmaya başladı. I. Dünya Savaşı’nda da bölge oldukça önemli bir pozisyonda yer almıştır. Şimdilerde ise Gölpazarı Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz’in birbirine en fazla yaklaşmış olduğu oldukça sakin bir ilçedir. 

Gölpazarı Otelleri: Gölpazarı’nda Nerede Kalınır?

Gölpazarı’nı ziyaret eden ya da etmek isteyen insanların büyük bir kısmı, burada nerede konaklayabileceği konusunda tam anlamıyla bilgi sahibi olamıyorlar. Bundan dolayı da ne kadar isteseler de bu bölgeden ziyade bölgeye yakın farklı yerlerde konaklamak zorunda kalabiliyorlardı. Lakin şimdilerde HotelForex.com sizlerin bu konuda ihtiyaç duymakta oldukları her şeyi eksiksiz olarak vermeyi hedefliyor. Böylelikle burada kalmak istediğiniz oteli çok daha kısa bir süre içerisinde seçme imkanına erişmiş oluyorsunuz. 

Gölpazarı Otel Fiyatları

Otellerin fiyatları incelendiği zaman da görülebileceği üzere pek çok farklı etkene bağlı olarak değişimlerin ortaya çıkmaya başladığını görmek mümkündür. 

Gölpazarı Gezilecek Yerler

Farklı tarihi dönemlerde burada insanların yaşamış olması, bölgede gezilecek yerlerin sayısını da arttırıyor. Bu yerlerden bazılarını sizler için hazırladık. 

Mihail Gazi Camisi

İlçe merkezinde yer almakta olan cami aynı zamanda halk arasında “Halk Camisi” olarak da adlandırılmaktadır. Köse Mihal Bey’in torunu olan Gazi Mihail Paşa tarafından 1415 ile 1418 yılları arasında yaptırılmıştır. 1811 yılına gelindiği zaman ise Kaza Müdürü olan Mehmet Bey tarafından gerekli olan yenileme çalışmalarının yapılmasının yanı sıra üzerine ek olarak kat çıkılmıştır. 1975 yılında ise orijinal minaresi yıkıldığı için doğu tarafına yeniden minare yapılmıştır. Cami şimdilerde halen ibadete de açıktır. 

Mihal Bey Hanı (Taşhan)

İlçe merkezinde yer almakta olan bu handa geçmiş dönemlerde kervanlar konaklamakta ve kervanda bulunan kişiler istirahat etmekteydi. Kemerli bir yapıya sahip olan giriş kapısının üzerinde yer almakta olan kitabede, bu hanın 1318 yılında Mihal Paşa tarafından yaptırılmış olduğu yazılmaktadır. Hanın duvarları oldukça iri taşlar kullanılarak örülmüştür. En üst kısımda ise tuğla malzeme ile beraber tonoz örtü yapılmıştır. 1969 yılında yapılmış olan restorasyon çalışmaları esnasında ise kuzeydoğu bölümü yeniden yapılmıştır. 2007 yılına gelindiği zaman ise yenileme çalışmalarına devam edilmiştir. 

Gölpazarı Mutfağı: Gölpazarı’nda Ne Yenir?

Bölgedeki yöresel lezzetler ağırlıklı olarak tahılın ve hamurun en lezzetli hallerinden meydana gelmektedir. Dolayısıyla buraya geldiğiniz zaman bu lezzetleri dilediğiniz gibi tadabilirsiniz. 

• Dağ Eriği Ekşili Kesme Çorbası 

• Mercimekli Mantı

• Ovmaç Çorbası

• Bilecik Güveci

• Parmak Köftesi

• Yunus Erikli Ekşili Biber Dolması

• Kaçamak

• Zırz

• Gök Fasile

• Huris Tepsi

• Nohutlu Kebabı

• Bıldırcın Kebabı

• Nişasta Helvası

• Büzme Tatlısı

Gölpazarı’nda Alıveriş: Gölpazarı’ndan Ne Alınır?

Bölgede düzenlenmekte olan Kiraz Festivali, tatilinize denk geldiği zaman mutlaka katılmanız gereken bir festival olarak ön plana çıkıyor. Oldukça lezzetli olan kiraz, ilçe sınırları içerisinde yetiştirilerek sizlere sunuluyor. Aynı zamanda pancar pekmezi de yine burada hazırlanılan doğal ürünler arasında yer alıyor. 

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler