Gazipaşa Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Gazipaşa Otelleri Hakkında

Gazipaşa Otelleri

Antalya ilinin sakin bir ilçesi olan Gazipaşa, turistik dokusu ve doğal güzellikleri ile öne çıkan bir lokasyundur. Antalya'nın en doğusunda yer alan Gazipaşa ilçesi, şehrin tam olarak Mersin sınırındadır. Kırsal kesimi daha da ağırlıkta olan Gazipaşa, doğal güzellikleri ile ziyaret eden turistlerin oldukça ilgisini çeker. Tarihsel olarak geçmişi Milattan Önce 2000'li yıllara kadar uzanan Gazipaşa ilçesi, Antalya'daki en eski yerleşim yerleri arasında gösterilir. Tüm bunların yanı sıra Gazipaşa köklü tarihsel geçmişi ile kültür turizmi açısından da ziyaretçilerin ilgisini çeken yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Bu bağlamda Gazipaşa otelleri ilçeyi ziyaret eden turistlerin yoğun ilgisini çeken konaklama tesisleri olarak gösterilebilmektedir.

Gazipaşa Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Coğrafi konum olarak Gazipaşa, Antalya şehir merkezine neredeyse 180 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçe enlemesine olarak 7 kilometre uzunlukta sahil şeridi ve geniş bir alana yayılan yüzölçümü ile dikkat çekmektedir. Yüzölçümü olarak 931 kilometrekarelik bir alana yayılan Gazipaşa ilçesinin nüfusu ise 50.000 düzeylerindedir. Nüfus yoğunluğu oldukça düşük olan ilçede yerleşimler de daha çok sahil kesimlerinde toplanmaktadır. Denize girmek için oldukça uygun bir plaja sahip olan Gazipaşa sahilinde kıyı şeridi uzunluğu neredeyse 50 kilometre gibi mesafeleri bulabilmektedir. İlçenin kuzey kesimlerinde Toros Dağları'nın etekleri olduğundan yükselti o kesimlerde daha yüksektik. Sıcaklık değerleri de yükseltinin artışına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Öyledir ki yüksek kesimlerde kayak yapma imkanı da mevcuttur. Bu durum da kış turizminin bölgede gelişmesine olanak vermiştir.

Gazipaşa'da Gezilecek Yerler

Gazipaşa'da gezilecek yerler arasında birçok seçenek mevcut olmakla birlikte öncelikli olarak ilçenin doğal güzellikleri ve tarihsel mirasları yer alır. Bölgede yerleşim oldukça eski dönemlere dayandığından özellikle antik açıdan ilçenin köklü bir mirasa sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu bağlamda Gazipaşa ilçesine gezilecek yerleri şu başlıklar dahilinde sıralayabiliriz:

Selinus Antik Kenti: Milattan önce 500'lü yıllardan kalma bir yapı olan Selinus Antik Kenti, hem Helenistik dönem izlerini hem de Roma kültürünün izlerini taşıyan bir yerleşkedir. Sütunlar ve kalıntıların yer aldığı antik kent haricinde büyük ve küçük hamam gibi yapıların izleri de kalıntılar arasında dikkat çeker. Tüm bunların yanı sıra antik kent yakınındaki yolun takip ettiği istikamet Orta Çağ'dan kalan kale kalıntılarına çıkan bir merdiven yolu da bulunmaktadır.

Delik Deniz ve Kral Koyu: Sadece Gazipaşa'daki ya da Antalya'daki değil aynı zamanda tük Akdeniz Bölgesi'ndeki en güzel doğa harikalarından biri olan Delik Deniz ve Kral Koyu da bu ilçede yer almaktadır. Alanya'ya 67 kilometre uzaklıkta yer alan koy, gizli bir kayalığın arasında adeta saklı bir cennet bahçesi izlenimi uyandırır. Turistleri büyüleyen bir görsellik deneyimi sunan Delik Deniz ve Kral Koyu, bölgeye yolu düşen tüm turistlerin muhakkak görmeleri gereken bir lokasyon olarak öne çıkar.

Gazipaşa'da Konaklama ve Gazipaşa Otelleri

Gazipaşa turistik özellikleri ile öne çıkan bir konum olduğundan Gazipaşa otelleri de bölgeyi ziyaret etmek isteyenlerin en çok araştırdıkları konuların başında gelir. Özellikle tatil yapmak isteyen turistler kendilerine uygun Gazipaşa otelini bulabilmek için seçenekler arasında fiyat ve kalite karşılaştırmaları yaparlar. Fakat genel olarak Gazipaşa otelleri turistik standartlara uygun olduğundan aralarındaki kaliteli opsiyonların hemen kendilerini belli ettiklerini söylemek yanlış olmaz. Özellikle müşterilerini memnun eden ve kaliteyle uygun fiyat aralıklarını bir arada sunan Gazipaşa otelleri müşterilerinin beğenilerini her daim alırlar. Tüm bunların yanı sıra Gazipaşa otel fiyatları arasında da her bütçeye uygun uygun seçeneklerin yer aldığını söylemek de doğru olacaktır.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler