Mersin Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Mersin Otelleri Hakkında

Toros Dağları’nın eteklerinde kurulu ve Akdeniz’in liman kenti olan Mersin, tarihi ve doğal zenginlikleriyle göz dolduruyor adeta...

Geçmişi M.Ö. 6500 yılına kadar uzanan, oldukça eski bir yerleşim yeri Mersin. Tarih boyunca Türkmenler, Latin Ortodoks topluluklar, Rum göçmenler ve Arap Ortodoks cemaati gibi çok sayıda topluğa beşiklik etmiş olan Mersin, günümüzde ülkemizde ticari açıdan önemli bir yere sahip bir liman kenti olma özelliği taşıyor. Bu şirin mi şirin Akdeniz şehri, sahip olduğu doğal ve tarihi zenginlikleri ile de ön plana çıkıyor.

Mersin’de Nerede Kalınır? Mersin Otelleri

Dört mevsim boyunca çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Mersin otelleri, oldukça geniş seçeneklerde hizmet veriyorlar. Mersin, şehir otelleri, denize sıfır sahil otelleri ve 5 ile 4 yıldızlı otelleri ile dikkat çekiyor. Eğer yaz mevsiminde Mersin’i ziyaret ediyorsanız deniz kenarında yer alan Mersin otellerini tercih edebilirsiniz. İş amacıyla şehri ziyarete geldiyseniz de, daha merkezi noktalarda bulunan Mersin otellerinde konaklama yapabilirsiniz.

Size en uygun Mersin otellerinden birinde konaklama yapmak için, Hotelforex.com’daki Mersin otel fırsatlarını takip etmeyi ihmal etmeyin.

Mersin Otel Fiyatları

Yaz ve kış sezonunda değişiklik gösteren Mersin otel fiyatları, oldukça ekonomik seçeneklerle çıkıyor karşımıza. Her gelir düzeyine hitap eden Mersin otel fiyatlarını, otelin bulunduğu konum, sunduğu hizmet kalitesi ve sahip olduğu olanaklar gibi unsurlar da doğrudan etkiliyor elbette. En ucuz Mersin otellerinden yararlanabilmek için, Mersin otel fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Mersin’de Gezilecek Yerler

Mersin oldukça büyük bir şehir ve gezilip görülmeye değer çok sayıda yere de ev sahipliği yapıyor. Tarsus ilçesinde bulunan ve 15 basamaklı bir merdiven ile inilebilen Yedi Uyurlar Mağarası, şehrin en güzel koylarına ev sahipliği yapan Narlıkuyu ve Mersin’in simgelerinden biri olan Cennet Cehennem Mağaraları, yine şehrin simgelerinden olan ve şehir merkezine 60 km mesafede bulunan Kızkalesi, Mersin Limanı’nda demirli olan ve Çanakkale zaferine damgasını vurmuş Nusret Mayın Gemisi, Mersin’in en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Anamur Çayı, yine Mersin’in doğa harikaları arasında bulunan Tarsus ve Ilısu Şelaleleri, Silifke ilçesinde yer alan Olba Antik Kenti Mersin’de görülmesi gereken yerlerin başında geliyorlar.

Mersin’de Denize Girilecek Yerler

Bir liman kenti olan Mersin, çevresinde oldukça güzel koy ve plaja ev sahipliği yapıyor. Mersin’e geldiğinizde yüzebileceğiniz plaj ve koylar; Taşucu Plajı, Susanoğlu Plajı, Kızkalesi Halk Plajı, Aydıncık Plajı, Kapızlı Halk Plajı, Akçakıl Koyu ve Yapraklıkoy.

Mersin’de Yapılacak Şeyler

Mersin’de yapmadan dönmeyin diyebileceğiniz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Mersin’in meşhur lezzeti tantuniyi deneyin.

·        Silifke’de mavi yengeç yiyin.

·        Kızkalesi’ndeki denizin ortasındaki kaleye yüzün.

·        Yörük kahvaltısı yapın.

·        Doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri keşfedin.

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler