Eminönü Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Eminönü Otelleri Hakkında

Eminönü Otelleri

İstanbul'un en büyük ilçelerinden biri olan Eminönü, hem tarihi varlığı hem de kültürel çeşitliği turistlerin en çok sevdiği lokasyonlar arasında yer alır. Osmanlı İmparatorluğu'nun 15. Yüzyıldan itibaren merkezi konumunda yer alan Eminönü; aynı zamanda üzerindeki eşsiz Roma Dönemi'nden kalan yapılarıyla da öne çıkar. Eski İstanbul'un simgesi olarak da anılan Eminönü, 2008 yılında ilçe statüsünü kaybederek Fatih'in bir semti haline gelmiştir. Tarihi yarımada olarak da nitelendirilen bölgenin kalbinde yer alan Eminönü, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan birçok tarihi esere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu bölgedeki tarihi eserleri görmek için her yıl Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından turistler bölgeye akın etmektedir. Bu bağlamda Eminönü otelleri İstanbul genelinde turistlerin en çok ilgi duyduğu konaklama tesisleri arasında yer almaktadır.

Eminönü'nde Gezilecek Yerler ve Tarihi Eserler

Yukarıda da anlatıldığı üzere Eminönü’nde hem Roma döneminden hem de Osmanlı döneminden kalma birçok tarihi eser mevcuttur. Bunlar arasında İstanbul'un geçmişini ve kültürünü yansıtan eserler olduğu gibi Osmanlıdan önceki medeniyetlere ışık tutan tarihi eserler de mevcuttur. İşte İstanbul'u ziyaret edenlerin Eminönü'nde muhakkak görmeleri gereken yerler ve tarihi eserler:

Sultanahmet Camii: Tarihi 17. Yüzyıla kadar dayanan Sultanahmet Camii, Eminönü bölgesine 10 dakika mesafede yer alan ve UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan mimari bir şaheser olarak öne çıkar. Heybetli Osmanlı Padişahı 1. Ahmet tarafından yaptırılan Sultanahmet Camii, içerisindeki el işçiliği çinilerden dolayı Mavi Camii olarak da adlandırılmaktadır. Bölgeyi ziyaret eden turistlerin en yoğun ilgi gösterdiği yapıtlar arasında yer alan Sultanahmet Camii, Osmanlı tapınak mimarisinin en önemli örnekleri arasında zirvede gösterilir.

Ayasofya: Milattan Sonra 500'lü yıllarda Doğu Roma İmparatoru Konstantin tarafından imparatorluğun heybetinin göstergesi olarak inşa ettirilmiş bir tapınaktır. Eminönü’ne 10 dakika mesafede yer alan Ayasofya, Sultanahmet Camii ile karşı karşıya bir konumda yer alır. 1453 yılına Osmanlı İmparatorluğu Fatih Sultan Mehmet önderliğinde İstanbul'a girinceye kadar kilise olarak kullanılan Ayasofya o tarihten itibaren camii olarak kullanılmış, Cumhuriyet döneminde ise müzeye çevrilmiştir. Ayasofya oldukça heybetli bir görünüme sahip yapısı ile Eminönü'nü ziyaret edenlerin muhakkak görmeleri gereken mimari yapılardan biri olarak öne çıkar.

Galata Kulesi: Eminönü'nde sahile inildiğinde ve herkesin gözüne çarpan o estetik yapı Galata Kulesi'dir. Eminönüne yolu düşen herkesin muhakkak Galata Kulesi'ne göz çarpmıştır. Fakat bu tarihi yapıyı uzaktan görmek yetmez, yanına gidip İstanbul'un sembolü olarak da nitelendirilen Galata Kulesini görmeleri lazım. 360 derece bir İstanbul manzarası için Galata Kulesi'ne çıkabilir ve şehrin en güzel manzarasını İstanbul boğazının en güzel tonlarını deneyimleyebilirsiniz.

Gülhane Parkı: Sultanahmet’i Eminönü’ne bağlayan dönemecin yer aldığı park olan Gülhane Parkı, Osmanlı İmparatorluğu'nun merkezi olarak da nitelendirilen Topkapı Sarayı'nın komşudur. Asırlık çınarlara ev sahipliği yapan bahçesi rengarenk çiçekleri ile tarihi yarımadadaki antik ambiyansı hissetmek isteyenlerin muhakkak Gülhane Parkı'nı ziyaret etmeleri gerekir.

Eminönü'nde Konaklama & Eminönü Otelleri

Eminönü'nde doğru bir konaklama hizmeti seçmek başta bölgede çok fazla sayıda otel olduğu için ziyaretçiler için zor olabilmektedir. Fakat bölgede yer alan uygun maliyetli ve konforlu otel seçenekleri Eminönü'nde konaklama hizmeti arayışında olanların ihtiyaçlarına en nitelikli şekilde yanıt verebilmektedir. Bu bağlamda Eminönü otelleri gerek maliyet açısından gerekse sahip oldukları konforlu konaklama opsiyonları açısından turistlerin İstanbul seyahatlerinde öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra Eminönü otel fiyatları da diğer bölgelerdeki otel fiyatlarına nazaran daha dengeli aralıklarda yer aldığından bölgeyi ziyaret eden turistlere daha cazip gelmektedir.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler