Fatih Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Fatih Otelleri Hakkında

Fatih Otelleri

İstanbul'un merkez ilçelerinden biri olan Fatih aynı zamanda nüfus yoğunluğu en yüksek ilçelerinden biri olarak da öne çıkar. Özellikle kültürel ve tarihi eserlerin yoğunluğu ile nam salmış olan Fatih ilçesinde UNESCO Dünya Mirası listesinden birçok tarihi eser de yer almaktadır. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük medeniyetlerine merkezlik yapmış olan Fatih, Doğu Roma İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu'nun yüzyıllar boyunca merkezi konumunda kalmıştır.

Gerçek İstanbul'un eski zamanlarda sadece Fatih sınırları içerisindeki Tarihi Yarımada bölgesinden ibaret olması Fatih'in kültürel ve tarihsel önemini ikiye hatta üçe katlayan bir etken olarak değerlendirilir. Bu bağlamda Fatih bölgesinin ciddi bir turistik ve kültürel potansiyele sahip olduğunu ve her yıl dünyanın dört bir yanından kültür turizmi vasıtasıyla misafir ağırladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu bağlamda bölgeye gelen turistlerin konaklama ihtiyaçları için Fatih otelleri, onların konaklama ihtiyaçlarına en nitelikli şekilde yanıt veren opsiyonlar olarak öne çıkarlar.

Fatih Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Konum itibari ile Fatih, tam İstanbul'un kalbinde, İstanbul'un Marmara Denizi, Boğaz ve de Haliç ile kesiştiği noktada yer alan bir ilçedir. Bu bağlamda Fatih'in stratejik bir konuma sahip bir ilçe olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun yanı sıra coğrafi olarak yarımada olan Fatih ilçesi, 3 yanı sularla çevrili bir kara parçası olduğundan birçok noktasından oldukça güzel bir deniz manzarası olduğunu söylemek de yanlış olmaz. Tüm bunların yanı sıra Fatih ilçesi geçtiğimiz yıllarda tamamlanan Avrasya Tüneli projesi ile daha da stratejik açıdan daha da önem kazanmış Avrupa yakasının doğrudan Asya yakasına bağlayan bir köprü görevi de üstlenmeye başlamıştır.

Fatih'te Gezilecek Yerler ve Fatih'in Tarihi Eserleri

Fatih'te gezilecek yerler ve tarihi eserler kapsamında birçok seçenek sıralamak mümkündür. Bunlar arasında özellikle tarihsel derinliği ile dikkat çeken opsiyonlar, bölgeyi ziyaret etmeyi planlayan turistler için oldukça önemli cazibe merkezi olarak değerlendirilir. Bu bağlamda yakın zamanda Fatih'i ziyaret etmeyi planlayan turistlerin Fatih sınırları içerisinde muhakkak gezmeleri ve görmeleri gereken yerler şu başlıklar dahilinde sıralanabilir:

Topkapı Sarayı: Topkapı Sarayı, Osmanlı İmparatorluğu'nun 3 kıtaya hükmettiği politik bir kontrol merkezi olmanın ötesinde kültürel ve sanatsal bir cazibe merkezi olarak de öne çıkar. Bu bağlamda Osmanlı'nın tüm sanatsal faaliyetlerinin merkezi olarak da değerlendirilen Topkapı Sarayı Osmanlı döneminde Türk kültürüne yakından bakış için en doğru adres olarak değerlendirilebilir. Tüm bunların yanı sıra Topkapı Sarayı onlarca Türk İslam tarihi eserine ev sahipliği yapan bir konum olmasından dolayı, semavi bir ortam olarak da değerlendirilebilir.

Yerebatan Sarnıcı: İstanbul'un Antik Dönem'e uzanan yer altı şehirlerinin bir parçası olan Yerebatan Sarnıcı, Bizans Dönemi'nden kalan nadide tarihi eserlerden biri olarak öne çıkar. Roma sütunları ve mistik ambiyansı ile oldukça heybetli bir ortam deneyimi sunan Yerebatan Sarnıcı, Fatih'i ziyaret etmeyi planlayan turistlerin ya da ziyaretçilerin muhakkak görmeleri gereken yerler arasında gösterilirler.

Fatih'te Konaklama & Fatih Hotelleri

Fatih'te konaklama dendiğinde birden çok seçenek öne çıkar. Bunlar arasında genel olarak Fatih otelleri ya da pansiyon gibi seçenekler de mevcuttur. Fakat farklı lokasyonlardan gelen turistler ya da ziyaretçiler pansiyon ve benzeri konaklama opsiyonlarının haricinde doğrudan otelde konaklamayı tercih ederler. Hem maliyet odaklı olmaları hem güvenli hem de konforlu olmaları nedeniyle Fatih otelleri ziyaretçilerine oldukça rahat bir konaklama deneyimi vaat etmektedir. Tüm bunların yanı sıra Fatih otel fiyatları da bölgedeki diğer konaklama seçeneklerine nazaran daha uygun aralıklarda yer almaktadır.


En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler