Altınoluk Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Altınoluk Otelleri Hakkında

Dünyaca Ünlü Oksijen Kaynaklarından Kaz Dağları Eteklerinde Bir Kıyı Kasabası

Şifalı suları, bol oksijeni, yoğun çam kokularıyla sağlık turizmi adına pek çok atılım yapılan ve yıllar geçtikçe değeri daha çok anlaşılan Kaz Dağları ve çevresindeki kıyı ilçeler eğlenirken iyileşeceğiniz bir ortam sunmaktadır. Ege'ye göre daha kuzeyde kalması sebebiyle yazın bunaltıcı sıcaklara sebep olmayan ve yeşil alan bolluğu da buna katılınca, yani gölgesinde dinlenebileceğiniz alanlar çok olunca tadından yenmeyecek bir dinlenmeye dönüşüyor Altınoluk gezi planı.

Kısıtlı olanaklarla, neredeyse sıfır teknolojiyle yaşamını idame ettirmiş antik dönem insanları kendilerine doğru getiremediklerin her kaynağın yanına gitmeyi tercih ettiklerinden olsa gerek ilk yerleşimler tarih boyunca kıyı şeritlerinde görülmüş. Çünkü deniz demek su demek, kolay avlanabilir balık demek ve ılıman iklim demektir. Antik Dönem'de "Işıklar Sahili" olarak anılan Altınoluk'ta günümüze değin kesintisiz yerleşik yaşam görülmüştür. Bölgede sit alanı olarak tescillenmiş pek çok alan olması ve arkeolojik kazılarla desteklenen çok katmanlı tarihsel süreç, Altınoluk yöresinin bolluk ve bereket demek olduğunu bizlere kanıtlamaktadır.

Alınoluk Otelleri

Akdeniz'e oranla tatil köyleri ve çok reklam veren beş yıldızlı otel sayısı az olmasını takiben burada yabancı turist akını yaşanmamakta, dolayısıyla bütçeye dost tatil planı yapanlar için biçilmiş kaftan olmaktadır. Kalabalıklardan hoşlanmaya, tatile kafasını dinlemek isteyen veya ailesiyle güvenli bir tatil amaçlayanlardansanız özellikle dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz Altınoluk butik otelleri ve servis kaliteleri, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacaktır. Ulaşım açısından da pek çok farklı alternatif sunan yöre, ister uçakla Edremit üzerinden, ister feribotla, ister özel aracınız ya da otobüsle gelebileceğiniz bir lokasyonda bulunmaktadır.

Akçay otelleri yazımızda detaylarını verdiğimiz Akçay ilçesi ile Altınoluk'un arasındaki mesafe 17 kilometre olduğundan Altınoluk otelleri konaklama imkânlarından faydalanacaksanız Akçay yazımızı da okumanızı ve orayı da ziyaret etmenizi öneririz. Ayrıca hotelforex.com aracılığıyla balayı otelleri, evcil hayvan kabul eden oteller şeklinde aramanızı detaylandırabilir, konaklama imkânı sunan tüm işletmeler ile iletişime geçerek fiyat pazarlığı da yapabilirsiniz.

Alınoluk Gezilecek Yerler Listesi

Antandros Antik Kenti: İlçeye 2 kilometre yakınlıkta, 220 metre yüksekliğe sahip bir tepede kurulmuş bu kent, 1991 yılında bölgede bulunan mezarlar ile birlikte müze müdürlüğü tarafından koruma altına alınmıştır. Antandros bugün "Şahin Kalesi" ismiyle anılan bölgede yaşayan halkın hem sanata hem de bilime verdiği önem ile kayıtlara geçmiştir. Roma şehrinin kuruluşunda çok büyük bir yeri olan Aeneias gemilerini burada inşa ettirmiş, mitolojik tanrılardan Afrodit ve Ankhises'in oğlu bu kahraman Truva'yı ve Roma'yı kurarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Bölgede bulunan nekropolis, Helenistik döneme kadar yörenin kesintisiz bir şekilde, yani herhangi bir göç vermeden veya terk edilmeden, yerleşim alanı olduğunu ispatlamaktadır.

Magazinsel bir rivayete göre dünyanın ilk güzellik yarışması Antandros'da yapılmıştır. Bu bilgiye Strabon'un yazılarından ulaşabilmekteyiz.

Hasan Boğuldu Gölü: Adı pek hoş çağrışımlar yapmasa da yöre halkı tarafından da sık sık serinlemek amacıyla ziyaret edilen göle ait anlatılan efsane gerçekten de çok ilginçtir. Sonuç olarak Hasan boğulmuştur ancak ölüm şekli çok net bilinmemektedir. Çünkü Hasan göle girdiğinde yalnızdır. Göle girmiş olmasının asıl sebebi pek tabi aşktır. Yörenin aşiret ağasının kızı Emine ile evlenmek isteyen o yöreden olmayan Hasan'dan aşkını ispatlaması istenir. Aşiretin diğer mensupları kendilerinin hep yaptığı bir şeyi, 40 okkalık tuz çuvalını, dağa çıkarmasını isterler. Tuz çuvalı Hasan'ın sırtında terden eridikçe sürtünmeyle birlikte açılan derin yaralar Hasan'ın serinlemek için kendini göle atmasıyla sonuçlanır. Gölde Hasan'ın yemenisini bulan Emine vicdanı olara bu durumu kaldıramamış, bu yemeniyi kullanarak kendi canına kıymıştır.

Tahta Kuşlar Köyü: Tuncer Kurtiz'iz (Nam-ı diğer Ramiz Dayı) bir vasiyetle gömülmek istediğini ilettiği bu mistik Şaman köyü, bugün Alevi köyü olarak bilinmektedir. Türkmen oymaklarına ait kültürel öğelerin sergilendiği müze köyün hemen girişinde konumlandırılmıştır. 1994 senesinde UNESCO tarafından desteklenmiş pek çok ödülle onurlandırılıştır. 

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler