Altıeylül Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Altıeylül Otelleri Hakkında

Heredot'tan Günümüze Altıeylül Hikâyeleri

Heredot'un anlatılarından tanıdığımız canlı varlık yemeyen, bal, süt ve bunlardan ürettiği ürünlerle beslenen Misyalılar ile Altıeylül ilçesinde yerleşik yaşamın başladığı düşünülmektedir. Ne var ki Misyalılar kendileri ait bağımsız bir yönetim kuramamışlar, genellikle diğer ulusların ve hükümdarlıkların egemenliği altında varlıklarını devam ettirmişlerdir. Bergama Krallığı, Romalılar ve Bizanslıların ardından 1206 senesinde Selçuklular, Karesi Beyliği ve nihayetinde Osmanlıların hâkimiyeti altına giren yöre çok fazla savaşa tanıklık etmiş, çok fazla göç almış, göç vermiş, özellikle Balkanlardan aldığı göçlerle kültürel anlamda kayda değer değişime uğrayan Altıeylül yöresinin aldığı en büyük tahribat 1897 yılında yaşadığı depremdir.

Adını Yunan işgalinden kurtuluşunun gününe rastgelen tarihten alan yöreyi 1950 yılının Ağustos ayında yine büyük bir felaket beklemektedir. İlçede çıkan yangın binlerce evin yok olmasına, çok sayıda insanın ölmesine sebep olmuştur. Bugün Balıkesir İtfaiyesi'nin bu denli güçlü olmasının başlıca sebeplerinden biri budur. Yangın sonrasında şehir resmen yeniden inşa edilmiş, bisiklet yarışlarının da yapılabildiği ilk veledrom olan, toplamda 12 bin kişilik kapasiteli Balıkesir Stadyumu, tüm Balıkesirliler ve turistler tarafından büyük ilgi görmektedir. Şehrin mimari dokusu tarihsel boyutunu bu sebeplerle kaybetmiş olsa da yeniden restore dilen taş evler hala tarihi yansıtmaktadır.

Altıeylül Otelleri

İki bölgeye de hâkim olması açısından avantajlı bir konuma sahip olan Balıkesir ilinin bu muhteşem ilçesi, iş seyahatleriniz, yaz kış tatil planlarınız ve sağlık turizmi amaçlı gezileriniz için ideal bir ortam sunmaktadır. Altıeylül otelleri hotelforex.com aracılığıyla detaylıca incelenebilir. Standartlarınıza uygun olduğunu düşündüğünüz otel veya pansiyonlarla iletişime geçebilir ve hatta fiyat pazarlığı yapabilirsiniz.

Altıeylül Gezilecek Yerler Listesi

Balıkesir Atatürk Parkı: Türkiye genelinde bilinen en büyük parklardan birincisi İzmir Fuarı, ikincisi ise Altıeylül ilçesinde bulunan Balıkesir Atatürk Parkı'dır. Buradaki Atatürk anıtı yine Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 6 Eylül'e denk getirilmiş, 1963 yılında nihai haline kavuşmuştur. Açık hava tiyatrosuyla, çay bahçeleriyle, büyük yeşil alanlarıyla, hem şehrin içinde hem şehrin dışında gibi hissettiren park, içerisinde çocuklara uygun güzel aktivitelerin olduğu bir de lunapark barındırmaktadır.

Kuvay-i Milliye Müzesi: Kurtuluş Savaşı mücadelesine verdiği desteklerle ünlü Balıkesir halkı, o dönemde Kuvay-i Milliye ruhunu gereğince taşımış ve önemli bir lokasyonda bulunması sebebiyle II. Kolordu Komutanlığı Karargâhı burada kurulmuştur. İhtiyacın bitişine takiben o yılların anısına müze olarak kullanımına devam edilen yapı 1996 yılında ziyarete açılmış, 2008 yılında iki bölümden oluşan son şeklini almıştır. Zemin katta Kuvay-i Milliye gurubu ve Atatürk'ün Balıkesir ziyaretinde çekilen fotoğrafları tüm savaşçıların bulunan kişisel eşyaları ve burada yapılan kongreye ait kararlar sergilenmektedir. İkinci katta ise tarih severlerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz, Balıkesir bölgesinden bulunan, her katmanından başka bir hikâye çıkan arkeolojik kazılar sonucu elde edilmiş eserler sergilenmektedir. Aynı zamanda Türkiye'de bir ilk olarak "Ulusal Fotoğraf Müzesi" bu müzenin ikinci katında bulunmaktadır. Geçmişten günümüze Türkiye'ye ulaşabilmiş tüm fotoğraf makineleri burada ziyaretçilerin beğenisine açılmıştır.

Zağnos Paşa Cami: Yontma taş yapılı, kare planlı, Balıkesir iline ait en büyük cami olan Zağnos Paşa Camisi, Türk sanatı detaylarını taşıyan mihrabı ile görülmeye değer yerlerden biridir. 7 Şubat 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk, laikliğe atıfta bulunduğu konuşmasını burada yapmış, bu konuşmanın alıntıları cami girişinde yazılıdır.

Şadırvan: Saat Kulesi'nin bitişiğinde yer alan, 1908 senesinde yapılmış, soğan şeklinde kubbesi ile pembe granit taşı kullanılan şadırvan, iki kez yer değiştirmiş ve nihai yerini alarak Saat Kulesi'ne yoldaşlık etmek adına hemen bitişiğine yerleştirilmiştir.


Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler