Ulus Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Ulus Otelleri Hakkında

Ulus Otelleri

Ulus İç Anadolu'da Ankara ili sınırları içerisinde Altındağ ilçesinde yer alan modern ve tanınmış bir semt olarak bilinir. Nüfus yoğunluğu oldukça yoğun olan Ulus ilçesi, genel olarak hizmet sektörünün gelişmiş olduğu bir ekonomik yapıya sahiptir. Bölgedeki ilk yerleşim oldukça eski yıllara kadar uzanan Ulus'ta farklı kültürel yapılara ait tarihi eserlerin yanı sıra Milli Mücadele dönemini temsil eden yapıtlar da bulunmaktadır. Ankara için oldukça önemli olan Ulus semti, yer aldığı merkezi konum itibari ile çevre illerden ve bölgelerden yoğun ziyaretçi akışının yer aldığı bir konumda bulunur. Bu bağlamda bölgedeki alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, otel ve pansiyon gibi konaklama tesisleri ziyaretçilerin yoğun ilgi duyduğu alanlar arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra uygarlık tarihsel açıdan Ulus ve çevre ilçelerin gelişiminde oldukça önemli rol oynamıştır. Tüm bunların yanı sıra Ulus ilçesi, kültürel varlığı ve tarihi eserleri ile kültür turizmi açısından da kendine has bir potansiyele sahiptir. Popüler bir konum olması itibari ile Ankara'nın Ulus semti çeşitli dönemlerde Türkiye'nin çeşitli yerlerinden turist trafiği olmaktadır. Özellikle müzeleri ve sosyal tesisleri ile bir cazibe merkezi olan Ankara Ulus otellerinin her sosyo ekonomik düzeyden ziyaretçiye hitap eden konforlu ve esnek konaklama seçenekleri sunduğunu söylemek doğru olacaktır.

Ulus Coğrafi Özellikleri ve Konum Bilgileri

Yukarıda da anlatıldığı üzere Ankara Altındağ ilçesinde yer alan Ulus semti, şehrin oldukça merkezi bir konumunda önemli cazibe merkezlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Ankara'nın genel coğrafi özellikleri ile oldukça paralel özellikler gösteren Ulus semti, düz bir arazide, yükselti farkı çok olmayan bir lokasyondur. Durum böyle olunca da hem ulaşım yollarının çeşitliliği hem de yerleşim açısından çevresine göre merkezileşen bir konum olduğunu söylemek doğru olacaktır. Tüm bunların yanı sıra, Ankara'nın en en önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilen Kızılay Meydanı ile arasında sadece 2 kilometre mesafe yer alan Ulus, genel olarak Kızılay'ın komşusu olarak da anılır. Bu bilgiler ışığında ise genel olarak nüfus yoğunluğu yüksek olan ve oldukça kozmopolit bir bölge olan Ankara Ulus'ta her kesimden insanın yer aldığı rahatlıkla söylenebilir. Ulaşım olarak şehrin birçok noktasından otobüs ve dolmuş hatlarının yer aldığı Ulus semti sosyal alanlarının çeşitliliği ile çevre illerden de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Ulus'ta Gezilecek Yerler ve Ulus'un Tarihi Varlığı

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Ulus, Ankara merkezdeki konumu itibari ile bölgenin kültürel dokusunu modern motiflerle bütünleyen bir mimari anlayış geliştirmiş ve şehre hayat veren yapıları ile öne çıkmıştır. Ulus'taki kültürel dokunun haricinde Ankara'nın büyüleyici ambiyansını tamamen içeren semt; sosyalleşme alanları, sinema ve tiyatro gibi aktiviteleri ile de ziyaretçilerin ilgisini çeken bir lokasyon olarak öne çıkar. Bu bilgiler dahilinde Ulus'ta gezilecek yerler dendiğinde akla gelen ilk seçenekler şu şekilde sıralanabilir:

Ankara Kalesi

Ankara'nın en tarihi yapılarından biri olan Ankara Kalesi, başta Altındağ ilçesinde Ulus'a oldukça yakın bir mesafede yer alır. Yapımı Milattan Önce 200'lü yıllara dayanan Ankara Kalesi; Roma, Bizans, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorlukları döneminde birçok kez restorasyona uğramış bir yapıdır. Varlığını günümüzde de sürdüren Ankara Kalesi, bölgeyi ziyaret eden turistlerin en çok ilgi duydukları yapıların başında gelir.

Hacı Bayram Camii

Bölgedeki bir diğer tarihi yapı da manevi atmosferi ile ziyaretçilerini büyüleyen Hacı Bayram Camii'dir. Oldukça merkezi konumda yer alan ibadethane hem tarihi motifleri ile hem de bölgedeki en estetik mimari eserlerden biri olma özelliği ile öne çıkmaktadır.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Ankara Ulus otelleri ile olan yakınlığı sebebi ile bölgeyi ziyaret edenlerin ilk ziyaret noktalarından biri olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, sadece Ankara'nın değil tüm Anadolu'nun tarihine bir yolculuğa çıkma imkanı veriyor. Özellikle Hitit dönemine ait eserleri ve Paleotik Çağ'a ait eserleri ile ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeken Anadolu Medeniyetleri müzesi, onlara birçok medeniyetin kültürlerini ve tarihlerini gözlemleme imkanı veriyor.

Ulus’ta Konaklama ve Ulus Otelleri

Ulus’ta konaklama seçenekleri arasında otel, apart ve pansiyon gibi seçenekler mevcuttur. Ekonomik açıdan oldukça uygun bir konum olan Bartın Ulus'ta otel fiyatları da oldukça uygun aralıklarda yer alırlar. Ulus otelleri hem bölgedeki önemli noktalara olan yakınlıkları ile hem de konforlu konaklama seçenekleri sunmaları nedeniyle ziyaretçilerinden tam puan almaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra Ulus otelleri ziyaretçilerine tarihsel açıdan zengin konumlara yakın ve bölgedeki önemli ulaşım olanaklarına kolay erişim sağlayabilecekleri bir konaklama deneyimi vaat etmektedirler.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler