Turgutlu Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Turgutlu Otelleri Hakkında

Turgutlu 

Manisa’nın tüm tarihi boyunca yaşayanlarına rahat ve huzurlu bir hayat sunduğu Turgutlu ilçesi ziyaretçilerine kapılarını aralıyor…

Turgutlu Manisa’nın ismiyle en çok hafızalarda yer alan ilçesidir, bir çoğumuz gitmemiş olsak ta biliriz bu keşfedilmeyi bekleyen sakin Turgutlu’yu. Gediz Havzası’nda usulca konumlanıp tarih boyunca ziraat ve ticaret beldesi olmuştur. Tüm belde havasında üzüm, anason ve bereket kokusu hakimdir. İzmir ve Manisa şehir merkezlerine yaklaşık 1 saatlik uzaklıkta oluşu gezip, keşfetmek ve dinlenmek için adeta bir fırsata dönüştürülebilir. Size Turgutlu’da ki konaklama imkânlarından, Turgutlu Otelleri fiyatlarından ve keşfedilesi yerlerden bahsetmek istiyorum. 

Turgutlu Otelleri

Turgutlu belde sınırlarında ziyaretçiler tarafından çok tercih edilen Urganlı Kaplıcaları'nı barındırdığı için bu konuda hizmet veren birçok Turgutlu Otelleri bulunmaktadır. Bunlardan en göze çarpanları Termal konseptli otellerdir. Suları karbondioksitli ve bikarbonatlı olan bu kaplıcalar adeta şifa kaynağıdır. Aynı zamanda birçoğu bünyelerinde su kaydırağı ve spa hizmeti bulundurmakla birlikte yaşayacağınız keyfi bir üst noktaya taşımaktadır. Turgutlu’ya uğradığınızda buraların tadını çıkarabilir ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Gediz Havza’sının sakinliğini içinize çekip bolca rahatlama sağlayabilirsiniz.

Merkezde de konaklama imkânınız mümkün, burada da hizmet veren birden fazla Turgutlu Otelleri seçeneği bulunmaktadır. 

Turgutlu Otelleri Fiyatları

Termal otel hizmeti veren birçok Turgutlu Otelleri bulunmaktadır. Bu konseptteki Turgutlu otel fiyatları bahsedecek olursak kişi başı çok yüksek fiyatlarda olmamakla birlikte, tesisler zengin kahvaltı servisiyle ailenizle birlikte tadını çıkarabileceğiniz ve keyfini sürebileceğiniz imkanlar sunmaktadır. Tesisler de çocuklarınız da unutulmamış olup ve onların da sıkılmayacağı ve eğlenceli vakit geçirebilecekleri olanaklar bulunmaktadır. Sadece mevsim geçişlerinde değil Gediz Havzası'nın bu dingin beldesinde keyifli bir yaz tatili de geçirebilirsiniz. Turgutlu’ya birkaç gecelik zaman ayırabilecekler içinde tercih edebilecekleri Turgutlu otellerinden bazıları belde merkezinde konumlanmıştır ve bu otellerde de fiyatlar gayet makul ve yine aile ile konaklama için tercih edilebilirdir. Detaylı fotoğraflar ve otel olanaklarını keşfetmek üzere hotelforex.com üzerinden sizin için en uygun Turgutlu otelleri fiyatlarını inceleyebilirsiniz ve konaklama için size ve ailenize hitap eden en uygun Turgutlu otellerinden birini seçebilirsiniz.

Turgutlu Gezilecek Yerler

Turgutlu ilçe sınırlarında gezilip görülebilecek birden fazla rota mevcuttur. Ziyaret etmeden önce sizin için hazırladığımız listeye göz atmanızı önerebiliriz.

Urganlı Kaplıcaları

Evliya Çelebi’nin de kıymetli görerek Seyahatname’de de bahsettiği bu kaplıcalar tam bir şifa kaynağıdır. Deniz seviyesinden 100 metre yüksekliğe sahip kaplıcalar bikarbonatlı, sodyumlu ve karbondioksitli suyuyla cilt hastalıkları, eklem hastalıkları ve çeşitli kadın hastalıkları gibi birçok hastalığa da iyi gelmektedir. İlçenin en önemli turistik tesisi olan Urganlı Kaplıcaları'nda hem derman bulabilir hem de yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Turgutlu Kent Müzesi

Beldenin Sevinç Meydanı'nda yer alan tarihi Üzümcü Konağı Kent Müzesi haline getirilmiştir. Birbirinden değerli materyallerin ve görsel unsurların ziyaretçilere sunulduğu bu yapı şehrin kuruluşundan günümüze dek tarihinin aktarılması amaçlanmıştır.

Orta Park

Belediye binasının hemen karşısında Orta Park olarak adlandırılan Turgutlu halkının yoğun olarak buluştuğu ve sosyalleştiği bir merkezdir. Bu parkın içerisindeki tarihi yapıdaki saat kulesi de göz atılması ve fotoğraflaması gerekenlerdendir.

Selvi Tepe Şehitler Anıtı

Bir diğer alternatif rotada Ankara-İzmir yolunda yer alan Selvi Tepe Şehitler Anıtı'dır. Şehitlik tamamen taşlardan yapılmıştır. Burada Türk Devletleri'ne ait bayrak görseli de ziyaretçilere sunulmaktadır. 

Özdilek Manisa Turgutlu AVM

Turgutlu’da ayrıca alışveriş imkânı sunan bünyesinde her şeyi bulabileceğiniz bir AVM’de mevcuttur. Yaklaşık 16 mağaza bulunduran merkezde ister dolaşıp alışveriş yapabilir isterseniz de yeme-içme hizmeti veren restoranlarını tercih edip bir şeyler atıştırabilir ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler