Şile Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Şile Otelleri Hakkında

İstanbul’un arka bahçelerinden biri olarak nitelendirilen Şile, özellikle hafta sonu tatillerinin en çok tercih edilen adreslerinden biri…

Marmara Bölgesi’nin kuzeydoğusunda, Karadeniz kıyısında yer alan Şile, İstanbul’a 70 km mesafede yer alıyor. İstanbul’un gürültü ve kalabalığından uzakta, tam kafa dinlemelik bir yer Şile. Yemyeşil bir doğa, tertemiz bir hava ve mis gibi bir denizi var Şile’nin. Geçmişte Bizans, Roma ve Hititler gibi medeniyetlere beşiklik etmiş olan Şile, günümüzde şirin bir balıkçı kasabası olma özelliği taşıyor. Özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Şile’de çok sayıda konaklama alternatifinin yer aldığını söyleyebiliriz.

Şile’de Nerede Kalınır? Şile Otelleri

Şile otelleri arasında çok sayıda seçenek bulunuyor. Lüks otellerden kamp alanlarına kadar pek çok konaklama alternatifi bulabilirsiniz Şile otelleri arasında. Butik otelden pansiyona, apart otelden 3-4 yıldızlı otellere kadar geniş bir yelpazede bulunan Şile otelleri, genellikle sadece oda, oda + kahvaltı ve yarım pansiyon konseptlerinde hizmet veriyorlar. Her biri sessiz ve huzurlu bir atmosfere sahip olan Şile otelleri, dört mevsim boyunca konuklarını ağırlıyor.

Size en uygun Şile otellerinden birinde konaklamak için Hotelforex.com’daki Şile otel fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Şile Otel Fiyatları

Şile otel fiyatları, mevsimsel olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle en ucuz Şile otelleri arasından birinde konaklamak için Şile otel fırsatlarını takip edebilir ve en uygun fiyatlarla rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Şile otel fiyatları her gelir düzeyine hitap etmesinden dolayı tatilcileri bu anlamda sevindiriyor. Sadece Şile, daha çok hafta sonlarında tercih edilen bir yer olduğu için bu zamanlarda Şile otel fiyatlarında biraz artış gözlemleniyor.

Şile’de Gezilecek Yerler

Şile’ye geldiğinizde gezip görmeniz gereken birkaç yer var. Fransızlar tarafından inşa edilen Şile Feneri, ilçenin sembollerinden biri olan Şile Kalesi, yemyeşil doğası ve tarihi kalıntılarıyla dikkat çeken, Şile’ye 22 km mesafede bulunan Sarıkavak Köyü ve Kalesi, Bizanslılar tarafından inşa edilen Heciz Kalesi, Şile’nin en ünlü yerlerinden biri olan Ağlayan Kayalar ve Şile’ye 14 km mesafede bulunan Saklı Göl Şile’de gezebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Şile’de Denize Girilecek Yerler

Şile’de deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz pek çok plaj bulunuyor. Ağlayan Kaya dışında, Kumbaba Plajı, Ayazma Plajı, İmrenli Plajı, Sahilköy Plajı, Ağva Plajı ve Kurfallı Şile’de denize girebileceğiniz yerlerden bazıları.

Şile’de Yapılacak Şeyler

Şile’de yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Serpme köy kahvaltısı yapın.

·        Saklı Göl’ün çevresini dolaşın.

·        Şile plajlarında deniz ve güneşin keyfini çıkarın.

·        Temmuz ayında gelirseniz Şile Bezi Kültür Sanat Festivali’ne katılın.

·        ATV turlarıyla bölgeyi keşfedin.

·        Dönmeden Şile bezi satın alın.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler