Serik Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Serik Otelleri Hakkında

Serik Otelleri

Antalya'nın merkezi konumuna oldukça yakın bir ilçesi olan Serik, özellikle turunçgiller tarımının yaygın olduğu bir lokasyon olarak öne çıkar. Oldukça önemli bir turizm merkezi olarak da anılan Serik, her sene başta Türkiye'nin çeşitli yerleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından turist ağırlamaktadır. Durum böyle olunca da Serik otellerine duyulan ihtiyacın oldukça yüksek olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tüm bunların yanı sıra Serik, Antalya merkeze ortalama olarak 30 kilometre uzaklıkta yer alan Serik, Akdeniz'de yaklaşık olarak 22 kilometrelik bir kıyı şeridine sahiptir. Ki bu ilçenin turistik potansiyelini yükselten en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Özellikle Kasım ayında bile şehirde denize girilebiliyor olması, bölgeye olan turistik ilgiyi fazlasıyla arttırmaktadır.

Serik Coğrafi Konumu & Özellikleri

Akdeniz Bölgesi'nin fiziksel yapısı ile doğru orantılı olarak Serik ilçesi arka tarafında dağlık ve ormanlık bir alanı, önünde ise alabildiğince uzun bir sahil kesimini barındırır. Antalya ovası üzerine kurulu olması, özellikle sahil kesimlerinde yükseltinin alçak düzeylerde yer almasını sağlamıştır. Fakat arka taraflara gittikçe dağlık arazilerin yoğunlaştığını söylemek yanlış olmaz. Serik ilçesi sahil kesiminde rakım olarak maksimum 28 metre rakıma erişen yükseltilere sahiptir. İlçenin Kuzeybatı bölgesinde Toros Dağları yükselmeye bağladığından bu bölgeye doğru yükseltinin daha da arttığını söylenebilir. Tüm bunların yanı sıra yaklaşık 50.000 hektarlık bir tarım arazisine sahip olan ilçede tarım ve hayvancılık aktiviteleri ekonomik açıdan oldukça önemli bir yer tutar. İlçe nüfusu yaklaşık olarak 124.000 düzeylerindedir. Yüzölçümü olarak da 1550 Kilometrekare bir alana sahip olan Serik ilçesinde nüfus yoğunluğunun oldukça düşük aralıklarda yer aldığını söylemek doğru olacaktır.

Serik'te Gezilecek Yerler

Antalya Serik gerek turistik coğrafyası gerekse doğal güzellikleriyle dikkat çekici özelliklere sahip olan bir ilçedir. Antik Yunan döneminden ve Roma uygarlığından tarihi eserlere de ev sahipliği yapan Serik ilçesinde birçok kültürel mirasın yer aldığı söylenebilir. Doğal güzellikleri haricinde kültür turizmiyle de öne çıkan bir lokasyon olan Serik, birçok turist tarafından doğası ve tarihi eserleri için ziyaret edilmektedir. Bölgede en çok bilinen ve ziyaret edilmesi gereken yerler ise şu başlıklar dahilinde sıralanabilir:

Aspendos Antik Kenti: Aynı zamanda bir açık hava tiyatrosu olan Aspendos Antik Kenti, eski Antik Yunan Uygarlığından kalma ve oldukça ilgi çekici bir mimariye sahip olan eserdir. Turistlerin en çok ziyaret ettiği ve beğendiği eserler arasında yer alan Aspendos Antik Kenti, ziyaretçilerine antik ve tarihsel bir deneyim vaat etmektedir.

Uçansu Şelalesi: Tarihi eserleri ile olduğu kadar doğal güzellikleri ile de öne çıkan Serik ilçesi, Uçansu Şelalesi gibi doğal oluşumlara da ev sahipliği yapmaktadır. Çağlayanı ve coşkulu doğası ile Uçansu Şelalesi, özellikle Antalya'nın özgün doğasını keşfetmek isteyenler tarafından ziyaret edilmesi gereken bir konum olarak öne çıkar.

Silyon Antik Kenti: Bölgede eski Yunan medeniyetinden kalma bir diğer önemli kalıntı da Silyon Antik Kenti kalıntıları öne çıkar. Silyon Antik Kenti eski antik medeniyetin izlerini taşıyan ve kökleri Milattan Önce yıllara dayanan bir yapıdır. Bu bağlamda özellikle Antik tarihe ilgi duyan ziyaretçiler tarafından ziyaret edilen Silyon Antik Kenti, bölgenin tarihi ve kültürel dokusu için oldukça önemli bir eser olarak da değerlendirilir. Özellikle bölgedeki konaklama olanaklarına ve Serik otellerine yakın bir konumda yer alan Silyon Antik Kenti'ne erişim de oldukça kolaydır.

Serik'te Konaklama ve Serik Otelleri

Yaz turizmi ve kültür turizmi açısından önemli bir nokta olan Serik'te konaklama olanakları da doğru orantılı çeşitlidir. Özellikle farklı şehirlerden gelen ziyaretçiler için farklı konaklama modelleri de sunan Serik'te özellikle otel ve pansiyonlar yoğun ilgi görür. Serik otelleri hem konforlu olmaları hem de uygun maliyetli konaklama seçenekleri sunmaları nedeniyle, şehri ziyaret eden turistlerin en çok tercih ettiği seçenekler arasında yer alırlar. Tüm bunların yanı sıra Serik otel fiyatları ise başta aile ve gezginler olmak üzere her bütçeye hitap eden aralıklarda hesaplı seçenekler sunmaktadırlar.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler