Şehitkamil Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Şehitkamil Otelleri Hakkında

Şehitkamil Otelleri

Gaziantep'in merkez ilçesi olarak da nitelendirilen Şehitkamil ilçesinin adı, Kurtuluş Savaşı döneminde, Antep'te validesinin yüzündeki peçeyi indirmek isteyen işgalci askerlere karşı ilk kurşunu sıkan Mehmet Kamil'den gelmektedir. Yüzölçümü olarak Gazi Antep'in en büyük ilçelerinden biri olan Şehitkamil aynı zamanda nüfus yoğunluğu olarak da şehrin en kalabalık lokayonlarından biri olarak değerlendirilir. Barındırdığı turistik ve kültürel varlıklarla turistlerin ve farklı şehirlerden gelen ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeken Şehitkamil'de otel ve konaklama olanakları da oldukça çeşitlidir.

Şehitkamil İlçesi Konumu & Coğrafi Özellikleri

Şehitkamil konumu itibari ile şehrin merkezinde yer alan ve Güneydoğu Anadolu'da önemli ulaşım yollarının üzerinde yer alan bir ilçe olarak öne çıkar. Bu özelliklerinden dolayı Şehitkamil ilçesinin hem ticari olarak hem de sosyal hayat anlamında oldukça hareketli bir lokasyon olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Coğrafi olarak yükseltisi çok yüksek olmayan ve engebesiz bir alan üzerine kurulmuş olan Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi, son yapılan sayımlara göre 750 bin civarlarında nüfusa sahiptir. Bunun haricinde, bölgedeki coğrafi yapının da etkisiyle Şehitkamil ilçesinde birçok doğal güzelliğin yer aldığını söylemek de doğru olacaktır.

Şehitkamil Otelleri ve Şehitkamil'de Otel Fiyatları

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi konum olarak merkezi bir lokasyonda yer aldığı için farklı şehirlerden ve Gaziantep'in farklı ilçelerinden bölgeye olan hareketlilik oldukça yüksektir. Hem ekonomik amaçlar doğrultusunda hem de turistik amaçlı birçok ziyaretçi alan Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde konaklama seçenekleri de farklı ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde çeşitlilik gösterir. Şehitkamil otelleri özellikle farklı bütçe aralıklarına uygun konaklama seçenekleri sunarlar. Çocuklu aile, tekil bireyler veya arkadaş gruplarının farklı ihtiyaçlarına yanıt veren Şehitkamil otelleri oldukça iyi bir düzlemde ilerlerler. Tüm bunların yanı sıra Şehitkamil otel fiyatları da otellerin konaklama olanaklarına, yıldız sayıları ve kalite düzeyleri gibi farklı etkenlere göre çeşitli aralıklarda yer almaktadır. Bu bilgi dahilinde Şehitkamil otel fiyatlarının her bütçe için uygun seçenekler sağlayacak seçenekler sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesini Ziyaret Edenlerin Muhakkak Görmesi Gereken Yerler

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde turistik ve sosyal amaçlı birçok gezilecek yer olmakla birlikte özellikle şehrin tarihi dokusunu yansıtan eserler ziyaretçilerin ilgisini çeker. Şehrin başta Kurtuluş Savaşı sürecindeki öneminden dolay Milli Mücadele'yi anımsatan eserlerin de yer aldığı birçok müze, Şehitkamil'i ziyaret eden turistlerin ilgisini çeker. Bunun haricinde Şehitkamil'i yakın zamanda ziyaret etmeyi planlayanların muhakkak görmeleri gereken lokasyonlar şu başlıklar dahilinde değerlendirilir:

Gaziantep Kalesi

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinin şehrin merkezi bir konumunda yer aldığını önceki paragraflarda söylemiştik. Bu bağlamda Gaziantep Kalesi özellikle farklı lokasyonlardan gelen kullanıcıların ilgisini çeken bir şehir simgesi olarak öne çıkar. Hem merkezi bir konumda olması hem de Gaziantep'in tarihsel varlığını temsil etmesi nedeniyle Gaziantep Kalesi, şehri yakın zamanda ziyaret etmeyi planlayanların muhakkak görmesi gereken bir tarihi eser olarak öne çıkar.

Tarihi Gaziantep Evleri

Gaziantep, kendine has kültürel varlıkları en güzel şekilde koruyan Güneydoğu Anadolu'nun nadide şehirlerinden biri olarak değerlendirilir. Bu bağlamda Gaziantep'teki tarihiyi dokuyu temsil eden yegane eserler olan tarihi Gaziantep evleri de muhakkak ziyaret edilmesi ve görülmesi gereken şehir simgeleri arasında yer alırlar. Tüm bunların yanı sıra tarihi Gazi Antep evleri, özellikle Gazi Antep'in tarihi dokusunu deneyimlemek isteyenlere şehrin kültürel yapısı ile alakalı görsel bir deneyim de vaat ederler. Şehrin farklı lokasyonlarında yer alan bu evlerin en güzel örneklerin Şehitkamil otellerine yakın konumlarda da kolaylıkla bulunabilmektedir.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler