Kızılcahamam Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Kızılcahamam Otelleri Hakkında

Ankara’nın termal turizm merkezi olan Kızılcahamam, kaplıcaları ile oldukça ünlü bir ilçe…

Ankara’nın şehir merkezine 82 km mesafede yer alan Kızılcahamam, şehrin termal turizm merkezi olarak ön plana çıkıyor. Kaplıcaları ve doğasıyla ünlü olan Kızılcahamam, sahip olduğu doğal ve tarihi zenginlikleri ile de Ankaralıların hafta sonu için tercih ettiği rotalar arasında yer alıyor. Kızılcahamam kaplıcaları, yılın belli dönemlerinde yerli ve yabancı turistler tarafından son derece ilgi görüyor. Dolayısıyla Kızılcahamam termal otelleri, özellikle bu dönemlerde bir hayli doluluk oranına ulaşıyor.

Kızılcahamam’da Nerede Kalınır? Kızılcahamam Otelleri

Kızılcahamam tam anlamıyla bir kaplıca bölgesi olduğu için Kızılcahamam otellerinin büyük bir çoğunluğunu termal oteller oluşturuyor. Elbette içlerinde birkaç tane de olsa pansiyon da bulunuyor. Şifalı suları, sağlık ve spa merkezleri ile ön plana çıkan Kızılcahamam otelleri, konforlu bir konaklama olanağı sunuyorlar misafirler. Bazı Kızılcahamam otellerinin odalarına da termal su sağlanabiliyor. Size en uygun Kızılcahamam otellerinden birinde konaklayabilmek için, Hotelforex.com’daki Kızılcahamam otel fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

Kızılcahamam Otel Fiyatları

Termal bölge olmasından dolayı genellikle sonbahar ve kış aylarında turist akınına uğrayan Kızılcahamam’da, bu dönemlerde Kızılcahamam otel fiyatları da artış gösteriyor. Kızılcahamam otel fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise otelin sahip olduğu olanaklar, hizmet kalitesi ve konsepti diyebiliriz. Büyük ve lüks termal otellerin fiyatları pansiyonlara göre daha yüksek mesela. Yine de Kızılcahamam otel fiyatlarının her bütçeye hitap ettiğini söyleyebiliriz. En ucuz Kızılcahamam otellerinden yararlanmak için Kızılcahamam otel fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Kızılcahamam’da Gezilecek Yerler

Kızılcahamam’da mutlaka gezilmesi gereken 3 nokta bulunuyor. Bunlardan biri kesinlikle yeşilin bin bir tonunu gözler önüne seren Soğuksu Milli Parkı. Bir diğeri ise Sümela Manastırı’ndan bile daha eski olan Alicin Manastırı. Son olarak Türkiye’nin ilk jeoparkı olan Abacı Peribacaları.

Kızılcahamam’da Yapılacak Şeyler

Kızılcahamam’da yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Tabi ki Kızılcahamam kaplıcalarından mutlaka yararlanın.

·        Bölgenin yöresel mutfağını deneyimleyin.

·        Soğuksu Milli Parkı’nda trekking yapın.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler