Kastamonu Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Kastamonu Otelleri Hakkında

Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve manevi değerleri ile Kastamonu, Türkiye’nin en görülmeye değer şehirleri arasında bulunuyor…

Karadeniz Bölgesi’nin batısında bulunan Kastamonu; Sinop, Çorum, Çankırı, Bartın ve Karabük’le komşu konumunda bulunuyor. Şehir merkezi kuzeyde Küre Dağları, güneyde ise Ilgaz Dağları tarafından çevrili olan Kastamonu, her ne kadar bir sahil şeridi olarak görünse de, merkezi noktalar şehrin iç kısımlarında yer alıyor. Kastamonu’da denize kıyısı olan ilçelerin Cide, Doğanyurt, İnebolu, Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin olduğunu söyleyebiliriz. Sahip olduğu değerleriyle Türkiye’nin en görülmeye değer şehirleri arasında gösterilen Kastamonu, en kısa zamanda ziyaret etmeniz gereken şehirlerin başında geliyor. Sizin için hazırladığımız detaylı Kastamonu gezi rehberini incelemeden ise yola çıkmayın deriz.

Kastamonu Otelleri: Kastamonu’da Nerede Kalınır?

Şehrin dört bir yanında hizmet veren Kastamonu otelleri, huzurlu ve konforlu ortamlarıyla misafirlerini ağırlıyor. Oldukça çeşitli alternatiflere sahip olan Kastamonu otelleri, pek çok bölgede yer alıyor diyebiliriz. Eğer turistik seyahat amacıyla şehre geldiyseniz Kastamonu merkez otellerinden birinde konaklamanızı tavsiye edebiliriz. Daha aktivite odaklı ya da doğayla baş başa bir seyahat için şehre yolunuz düştüyse o halde Ilgaz ve Küre Dağları’nda bulunan Kastamonu otelleri sizin için ideal olacaktır. Size en uygun Kastamonu otellerinden birinde rezervasyon yaptırmadan önce, Kastamonu otel fırsatlarını incelemeyi ihmal etmeyin deriz.

Kastamonu Otel Fiyatları

Her bütçeye hitap eden Kastamonu otel fiyatları, uygun alternatiflerin yanı sıra konforlu bir konaklama da sunuyor misafirlerine. Dört mevsim boyunca misafir ağırlayan şehirde, en uygun Kastamonu otel fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise Hotelforex.com’da yer alan Kastamonu otel fırsatlarını takip etmek ve seçtiğiniz otelle pazarlık yaparak en uygun fiyata konaklama yapmak.

Kastamonu Gezilecek Yerler

Aslında Kastamonu’da gezilip görülmesi gereken çok fazla yer var. Ancak biz sizin için en önemlilerine yer verdiğimiz bir Kastamonu gezilecek yerler listesi oluşturduk.

Kastamonu Kalesi

Şehrin adeta sembolü niteliğinde olan Kastamonu Kalesi, yaklaşık 110 metrelik bir tepenin zirvesinde bulunuyor. Şehrin merkezinden olduğu gibi görünen kale, Kastamonu’ya adeta masalsı bir hava katıyor. 12. yüzyılda Kommenler Hanedanlığı tarafından inşa edilen Kastamonu Kalesi’ni gezi listenize eklemeyi ihmal etmeyin deriz.

Evkaya Mezarları

Kastamonu’daki en eski kaya mezarı olarak bilinen Evkaya Mezarları, şehrin merkezinde bulunuyor. Bazı kaynaklara göre M.Ö. 7. yüzyılın başlarında Pafyafonyalılar tarafından inşa edilen Evkaya Mezarları, 8 metrelik bir kaya bloğunun oyularak kaya mezarlığına çevrilmesi ile meydana getirilmiş. Oldukça görkemli bir yapı olan Evkaya Mezarları’nı Kastamonu geziniz sırasında mutlaka ziyaret edin.

Gideros Koyu

Kastamonu’nun Cide ilçesinde yer alan Gideros Koyu, kartpostal benzeri görüntüsüyle adeta büyülüyor diyebiliriz. Batı Karadeniz’in en güzel yerlerinden biri olarak gösterilen Gideros Koyu, sessiz ve sakin ortamı ile adeta ruhunuza huzur depolayacağınız bir yer. Karadeniz’de ender rastlanan coğrafi özelliklere sahip olan Gideros Koyu, Kastamonu gezilecek yerlerin başında bulunuyor.

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi

Osmanlı İmparatorluğu’nun sivil mimarisinin en güzel örneklerinden birini teşkil eden Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi, şehrin merkezinde yer alıyor. 4 katlı olan konak, Kastamonu’da Mir Liva olarak görev yapan Sadık Paşa tarafından yaptırılmış. Müzede; şehrin tarihi fotoğrafları, yörenin kültürel ve etnik değerleri, çeşitli desen ve işlemeler, konak ve eski kent yaşamanı gözler önüne seren canlandırmalar sergileniyor.

Kastamonu Arkeoloji Müzesi

Türk ve dünya müzeciliği adına oldukça değerli ve nadide eserlerin sergilendiği Kastamonu Arkeoloji Müzesi, şehrin merkezinde bulunuyor. Eser sayısı açısından Türkiye’nin önde gelen müzelerinden biri olan Kastamonu Arkeoloji Müzesi’nde, tam olarak 50 binin üzerinde eser sergileniyor. 1945 yılında depo olarak hizmete açılan, 1951 yılında ise arkeoloji müzesi olarak faaliyete geçen müzeyi mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kastamonu Konakları

Şehrin merkezinde, İnebolu ve Taşköprü’de sıklıkla örneklerine rastlanılan Kastamonu Konakları, Osmanlı’nın sivil mimarisini gözler önüne seriyor. Kastamonu’nun adeta karakteristik yönünü yansıtan bu konaklar, yüzlerce yıllık kültür birikiminin bir yansıması diyebiliriz.

Ilgaz Kayak Merkezi

Kastamonu ve Çankırı il sınırları içerisinde bulunan Ilgaz Kayak Merkezi, aralık ve nisan aylarında hizmet veriyor. Kış tatili için yolunuz Kastamonu’ya düştüğünde Ilgaz Kayak Merkezi’ni de mutlaka ziyaret edin.

Kastamonu Mutfağı: Kastamonu’da Ne Yenir?

Kastamonu, Karadeniz Bölgesi’nde yer alıyor ancak Kastamonu mutfağının kendine özgü olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Kastamonu’da ne yenir diye merak ediyorsanız aşağıdaki tavsiyelerimize göz atabilirsiniz:

·      Ecevit Çorbası

·      Banduma

·      Ala Pilavı

·      Pastırmalı Ekmek

·      Etli Ekmek

·      Tirit

·      Püryan

·      Kastamonu Döneri

·      Haluçka

·      Manca

·      Cırık Tatlısı

Kastamonu’da Alışveriş: Kastamonu’dan Ne Alınır?

Kastamonu’dan dönerken hem kendiniz hem de sevdikleriniz için Kastamonu konakları sembollerinden, şimşir kaşıklardan, el işi oyuncaklardan ve ahşap oyma sandıklardan alabilirsiniz. Ayrıca çekme helva ve pastırma almayı da ihmal etmeyin deriz.

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler