Karataş Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Karataş Otelleri Hakkında

Karataş Otelleri

Adana'nın körfezle Akdeniz'in kesiştiği noktasında yer alan Karataş ilçesi, Ceyhan ve Seyhan nehir havzalarında yer alan bir konumda yer almaktadır. Adana'nın merkez ilçesine oldukça yakın bir konumda yer alan Karataş ilçesi, nüfus yoğunluğu da oldukça yüksek bir ilçe olarak değerlendirilir. Toplamda 43 mahalleye sahip olan ilçenin tarihi Milattan Önce 1000'li yıllara kadar uzanabilmektedir. Hem turistik hem de kültürel bir takım potansiyele sahip olan Karataş, çevre illerden ve diğer lokasyonlardan gelen yoğun ziyaretçileri ağırlamaktadır. Bu bağlamda kültür turizmi açısından oldukça önemli bir lokasyon olan Karataş, özellikle Adana mutfağını temsil eden lokantaları ve restoranları ile dikkat çeker. Bu bağlamda ilçeyi ziyaret eden birçok kişi Adana mutfağını ve Adana kebap kültürünü deneyimlemek için Karataş ilçesinde yer alan restoran veya kebapçılara giderler.

Karataş Konumu ve Coğrafi Özellikleri

Karataş konum olarak merkez ilçesi olarak da adlandırılan Seyhan'a oldukça yakın bir mesafede yer alan Karataş, bazı yerliler tarafından diğer merkez ilçe olarak da adlandırılır. Ortalama olarak 900 kilometrekarelik bir alana yayılmış olan Karataş ilçesi, yüzölçümü olarak Adana ortalamasına göre yüksek bir alanı kaplamaktadır. Fakat nüfus olarak ise şehrin en düşük ortalama düzeylerini içerdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Adana'nın Karataş ilçesi sadece 24.000 kişilik bir nüfusa sahip bir ilçedir. Sahil kesiminde yer alan bir ilçe olduğu için ortalama yükselti yani rakım 10 metre düzeylerinde yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin tarihsel geçmişi Milattan Önce 1000'li yıllara kadar dayandığından ilçe genelinde hem Roma Dönemi'nden hem de Abbasiler döneminden kalan birçok tarihi eser olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Karataş'ta Muhakkak Gezilmesi Gereken Yerler

Karataş'ta muhakkak gezilmesi gereken yerler arasında birçok kültür mirası, eğitim kurumu, turistik mekan ve doğal güzellik olduğunu söylemek yanlış olmaz. İlçeyi ziyaret edenlerin ilgisini çeken birçok önemli lokasyon olmakla birlikte bunları şu başlıklar dahilinde sıralayabiliriz:

Magarsus Antik Kenti: Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Karataş, hem tarihi hem de kültürel anlamda önemli eserlere ev sahipliği ev yapan bir lokasyondur. Bu bağlamda Magarsus Antik Kenti eski Anadolu uygarlıkları arasında yer alan Klikya Dönemi'nden kalmış önemli bir antik kent olarak değerlendirilir.

Karataş Plajı: Kendine has bir sahil şeridi ile şehirdeki en önemli plajlardan biri olan Karataş plajı, özellikle yaz turizminde de dışarıdan yoğun ziyaretçi alan bir lokasyondur. Bu bağlamda plajdaki hareketliliğin özellikle Karataş otellerine duyulan ilgiyi de perçinlediğini söylemek yanlış olmaz.

Osmanlı Hanları: Karataş ilçesindeki bir diğer önemli kültürel ve tarihi varlık da kökleri Osmanlı Dönemi'ne dayanan eşsiz mimari yapılar olan hanlardır. Bu bağlamda Osmanlı Hanları, ilçe merkezinde asırlara karşı ayakta duran heybetleri ile bölgeyi ziyaret eden turistlerin yoğun ilgisini çeken tarihi eserler arasında yer alırlar. Kökleri 17. Yüzyıla kadar uzanan Osmanlı Hanları ziyaretçiler için hem antik hem de otantik bir turizm deneyimi vaat etmektedir.

Karataş'ta Konaklama Olanakları ve Karataş Otelleri

Karataş'ta konaklama seçenekleri arasında aralarında otelin yanı sıra pansiyon, apart gibi alternatif opsiyonların da yer aldığı konaklama modelleri dikkat çeker. Bu bağlamda Karataş otelleri 7'den 70'e tüm ziyaretçilere hitap eden fiyatlandırma opsiyonları sunarlar. Hem konforlu hem de uygun maliyetli konaklama seçenekleri sunan Karataş otelleri arasında 5 yıldızlı ve 4 yıldızlı lüks oteller de mevcuttur. Genel olarak Karataş otel fiyatları ise her bütçeden ailenin ve ziyaretçinin yararlanabileceği uygun aralıklarda yer alır. Bunun yanı sıra Karataş otelleri restoran ve alakart menü gibi opsiyonlarla da ziyaretçilerinin konaklama deneyimini zenginleştirmeye yönelik seçenekler sunarlar.


Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler