Kaleici Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Kaleici Otelleri Hakkında

Kaleiçi Otelleri

Antalya'nın şirin ilçelerinden biri olan Kaleiçi sahip olduğu tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Antalya ilinin en tanınmış merkez ilçelerinden biridir. Antalya'nın birçok ilçesi merkeze uzaktır. Sahil kesimlerine ve merkez ilçelerinde yer alan tarihi eserlerin olduğu bölgelere yolculuk yapmak için uzunca yol gitmeniz gerekir. Fakat Kaleiçi ilçesi hem merkezi konumu hem de barındırdığı tarihsel detaylarla bölgeyi ziyaret eden turistlerin konaklamak için en sık tercih ettiği lokasyonlar arasında yer alır. Merkezi konumu nedeniyle hem sahil kesimine hem de diğer merkezi bölgelerdeki kültürel ve tarihi eserlere olan yakınlığı ile tercih edilen Kaleiçi otelleri, ulaşım açısından da oldukça elverişli bir konumda yer alır. Özellikle yaz aylarında tıklım tıklım olan Kaleiçi ilçesi sadece Antalya'nın değil aynı zamanda tüm Akdeniz Bölgesi'nin de önemli turistik beldelerinden biri olarak değerlendirilir.

Kaleiçi Tarihi Dokusu ve Özellikleri

Kendine özgün bir dokuya sahip olan Antalya Kaleiçi ilçesi, devlete bağlı Gayrimenkul Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından SİT bölgesi olarak ilan edilmiş bir alandır. Bu bağlamda Kaleiçi ilçesinin mimari üslubunun bölgenin kültürü ve geçmişi açısından oldukça önemli olduğunu söylemek doğru olacaktır. Kaleiçi ilçesi özellikle kendine has tarihi evleri ile bilinir. 1984 yılında Altın Elma Turizm Oskarı ödülünü kazanan Kaleiçi ilçesi turizm açısından Antalya'nın en önemli cazibe merkezlerinden biri olarak değerlendirilir. Günümüzde bir tatil yeri olarak anılan Kaleiçi; restoranları, kafeleri, otel ve diğer turizm işletmeleri ile Antalya'nın turizm cenneti olarak anılır.

Kaleiçi'ni Ziyaret Etmeyi Planlayanların Muhakkak Gezmesi & Görmesi Gereken Yerler

Antalya'nın turizm cenneti olarak anılan Kaleiçi ilçesi, yukarıda da bahsettiğimiz üzere kendine has tarihi ve kültürel özellikleriyle öne çıkan bir konumdur. Şehrin dokusuna has dar sokaklarının yanı sıra Akdeniz mutfağını en güzel şekilde temsil eden kafe ve restoranları ile turizm cenneti olan Kaleiçi, ziyaretçileri için birçok turistik opsiyon sunar. Önceliği tarihi ve kültürel bir deneyim olanlar için şehrin eşsiz ambiyansında onlarca gezi alternatifi barındıran Kaleiçi ilçesi bunun yanı sıra, yaz tatili için ilçeyi ziyaret edecek olanlar için de çeşitli etkinlikleriyle öne çıkar. Bu bağlamda yakın gelecekte Kaleiçi ilçesini ziyaret edeceklerin gezmeleri, görmeleri yerleri ve yapmaları gereken aktiviteleri şu başlıklar dahilinde sıralayabiliriz:

Kaleiçi Sokakları ve Tarihi Evleri

Kaleiçi sokakları ve tarihi evleri, Antalya şehrinin en meşhur yapıları arasında yer alır. Bu bağlamda Kaleiçi evleri, sadece Kaleiçi'ni ziyaret edenlerin değil Antalya'ya yolu düşenlerin de muhakkak görmeleri gereken yerler olarak değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra Kaleiçi'nin dar sokakları da kendine has bir mimari anlayışı yansıttığı için ziyaretçilerin ilçe sokaklarında birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceği noktalar da mevcuttur.

Kaleiçi Restoranları

Zeytinyağlıları ve birbirinden lezzetli aperatif yiyecekleri ile öne çıkan Akdeniz mutfağının deneyimleneceği en güzel lokasyonlardan biri Antalya Kaleiçi ilçesidir. Bu bağlamda yakın zamanda Kaleiçi ilçesini ziyaret etmeyi planlayanların muhakkak bu ilçenin restoran ve kafelerinde de vakit geçirmeleri tavsiye edilir.

Kaleiçi'nde Konaklama ve Kaleiçi Otelleri

Akdeniz Bölgesi'nin en önemli turistik cazibe merkezlerinden biri olan Kaleiçi ilçesi aynı zamanda ilçeyi ziyaret eden turistlere oldukça çeşitli konaklama opsiyonları da sunar. Bu noktada Kaleiçi otelleri hem uygun maliyetli fiyatlandırma seçenekleri ile hem de konfor vaat eden dekorasyonları ile Antalya'yı ziyaret eden turistlerin öncelikli tercihleri arasında yer alır. Aynı şekilde her bütçe aralığından ziyaretçiye uygun fiyatlar da sunan Kaleiçi otelleri, ziyaretçilerinden de oldukça yüksek puanlar almaktadır.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler