Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

İzmir Oteller

İzmir Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

İzmir Otelleri Hakkında

Ülkemizin popüler tatil ve kültür destinasyonlarına ev sahipliği yapan İzmir’de unutulmaz bir seyahat sizleri bekliyor...

Ege’nin en popüler şehirlerinden biri olan İzmir, karmaşık ve kalabalık şehir yaşantısının aksine huzurun ve sakinliğin hüküm sürdüğü bir yer. Ülkemizin en kalabalık üçüncü şehri olma özelliği taşıyan İzmir, çok sayıda tarihi esere ve doğal güzelliğe de ev sahipliği yapıyor. İzmir, sıcakkanlı insanları ve renkli hayatı ile dikkat çekiyor.

Tatil yöreleriyle de her yıl ön planda olan İzmir, ülkemizin en popüler tatil bölgelerine ev sahipliği yapıyor. Çeşme, Alaçatı, Karaburun, Urla, Foça, Seferihisar ve Karaburun gibi tatil beldelerinin yanı sıra, Efes, Bergama ve Şirince gibi kültürel destinasyonlarıyla da dikkat çekiyor.

İzmir’de Nerede Kalınır? İzmir Otelleri

İzmir otelleri, oldukça geniş bir bölge içerisinde yer alıyor. Eğer şehir merkezini keşfetmek gibi bir amacınız varsa, merkezde veya ulaşım ağına yakın konumlarda bulunan İzmir otellerini tercih edebilirsiniz. Konak, Alsancak ve Besmane bölgelerinde bulunan İzmir otellerinin, şehri keşfetmek için harika bir başlangıç noktası olduğunu söyleyebiliriz.

En uygun İzmir otellerini bulabilmek için HotelForex.com’daki İzmir otel fırsatlarını takip etmeyi unutmayın.

İzmir otellerinin büyük bir çoğunluğu, ev rahatlığındaki odaları ve güler yüzlü personelleri ile dikkat çekiyor. Apartlardan lüks konaklama alternatiflerine kadar çok sayıda seçenek mevcut İzmir otelleri arasında.

İzmir Otel Fiyatları

Mevsimsel olarak değişkenlik gösteren İzmir otel fiyatları, bulunduğu bölgeye ve otelin sahip olduğu olanaklara göre de değişkenlik gösteriyor. Ancak genel olarak İzmir otel fiyatlarının her gelir düzeyine hitap ettiğini söyleyebiliriz. En ucuz İzmir otellerinden birine rezervasyon yapmak için, yıl boyu İzmir otel fırsatlarını takip etmenizi öneriyoruz. Bu sayede İzmir otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir’in şehir merkezinde gezip görebileceğiniz çok sayıda yer mevcut. Bunlardan başlıcaları ise;

Saat Kulesi: İzmir’in simgelerinden biri olan Saat Kulesi, şehirde görülmesi gereken ilk nokta. Merkezi bir noktada bulunduğu için mutlaka ziyaret etmeli ve önünde bir hatıra fotoğrafı çektirmelisiniz.

Müzeler: İzmir’in eski kent yaşamına yakından tanıklık etmek için; İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Etnografya Müzesi, Ahmet Priştina Kent Arşivi Müzesi, Selçuk’taki Saadet Hamamı Müzesi, Buharlı Lokomotifler Müzesi, Karşıyaka’da bulunan Hamza Rüstem Fotoğraf Evi ve merkezdeki İzmir Tarih ve Sanat Müzesi gezi programınıza dahil edilebilir.

Efes Meryem Ana Kilisesi: Meryem Ana’nın Efes’e yerleşip ölene kadar yaşadığı yer olarak tahmin edilen Efes Meryem Ana Kilisesi, Selçuk ilçesinde bulunuyor. Kiliseyi, yılın her saati ziyaret edebilirsiniz.

Kemeraltı Çarşısı: İzmir’in geçmişten günümüze en renkli ve canlı alışveriş merkezi olan Kemerlatı Çarşısı’nı mutlaka gezmeli ve alışveriş yapmalısınız.

Kordon Boyu: Özellikle İzmir’in gece hayatına yakından tanıklık etmek isteyenler, burayı mutlaka ziyaret etmeliler.

İzmir’de Yapılacak Şeyler

İzmir’de yapmadan dönmeyin diyebileceğiniz şeyler sırasıyla şöyle;

· Kemeraltı Çarşısı’nda alışveriş yapın.

· Alsancak semtini turlayın.

· Batisin Kahvesi’nde bir şeyler için.

· Kordon’da denizin ve çimlerin tadını çıkarın.

· Kumru, midye ve İzmir bombası yiyin

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler