Gemlik Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Gemlik Otelleri Hakkında

Gemlik Otelleri

Bursa'nın kıyı ilçelerinden biri olan Gemlik uzun sahil şeridi ile ve turistik dokusu ile öne çıkan bir lokasyondur. Genel olarak sakin bir ilçe olan Gemlik, yerli nüfusun ağırlıkta olduğu ortalama nüfusu 110.000 olan bir bölgedir. Bölgenin hem doğal güzellikleri hem de sakin doğası nedeni ile dışarıdan gelen turistlerin yoğun ilgisini çeker. Özellikle Marmara Denizi'nin en güzel sahil şeritlerinden birine ev sahipliği yapan Gemlik otelleri ve diğer konaklama tesisleriyle de şehri ziyaret edenlerin ilgisini çeker. Tarihsel olarak Roma'ya kadar uzanan bir kültür varlığına ev sahipliği yapan Gemlik hem kültür açısından hem de doğa turizmi açısından ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören bir bölge olarak öne çıkar.

Gemlik Coğrafyası Hakkında Merak Edilenler

Kuzeyinde Samanlı Dağları'nın yer aldığı bir coğrafyada yer alan Bursa Gemlik, Karsak Deresi'nin İznik Gölü'nden başlayıp Marmara Denizi'ne döküldüğü bir güzergâhta yer alır. Bu bilgiler ışığında Gemlik'in oldukça estetik bir coğrafyaya sahip olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Tüm bunların yanı sıra Bursa şehir merkezine ortalama olarak 32 kilometre uzaklıkta yer alan Gemlik, önemli ulaşım yollarının üzerinde yer alığından ulaşımı kolay bir ilçedir. Önemli şehirlerin ve ulaşım yollarının kesiştiği bir konumda olduğu için şehirdeki mobilite yüksektir. Bu durum da dışarıdan gelen turistlerin ve seyahat edenlerin Gemlik'te konaklama ve Gemlik otellerine yoğun ilgi duymalarına neden olmaktadır. Gemlik otelleri ve Gemlik'te konaklatılacak yerlerden bahsetmeden önce Gemlik tarihi eserlerinden bahsetmek daha doğru olacaktır:

Gemlik Kültürel Varlıkları ve Gemlik'in Tarihi Eserleri

Tarihsel açıdan Roma dönemine kadar uzanan bir konum olan Gemlik, birçok tarihi esere ve kültür varlığına da ev sahipliği yapmaktadır. Bu bağlamda Gemlik'te tarihi eserler dendiğinde ilk akla gelen seçenekler arasında Hagios Abarkios Manastır Kilisesi yer alır. Hagios Abarkios Manastır Kilisesi tarihi 1200'lü yıllara kadar uzanan ve üzerinde Doğu Roma İmparatorluğu'nun izlerini taşıyan bir yapıt olarak günümüzde de varlığını Gemlik sınırları içerisinde sürdürmektedir. Tüm bunların yanı sıra Gemlik'te öne çıkan önemli kültür varlıkları ve tarihi eserleri arasında şu başlıklar dikkat çeker:

Micael Gabriel ( Baş Melekler ) Kilisesi: Tarihsel açıdan Hagios Abarkios Manastır Kilisesi ile benzer olarak kökleri Doğu Roma İmparatorluğu ve Bizans dönemlerine dayanan Hagios Abarkios Manastır Kilisesi oldukça eski bir yapı olarak dikkat çeker. Osmanlı Hanedanı'nın bölgeye yerleşmeden önce Rum halkın ibadet yeri olarak kullanılan Micael Gabriel Kilisesi, bölgedeki en eski yapılar arasında yer alır.

Beyler Mezarlığı: Bölgedeki önemli Osmanlı tarihi eserlerinden biri olan Beyler Mezarlığı kökleri 15. Yüzyıla kadar dayanan bir yapı olarak öne çıkar. Bu bağlamda Beyler Mezarlığı 15. Yüzyıl'dan kalma kitabetler ve mezar taşları ile Gemlik için oldukça önemli bir kültür mirası olarak değerlendirilir.

Gemlik’te Konaklama Olanakları ve Öne Çıkan Gemlik Otelleri

Gemlik'te konaklama denince birçok otel ve pansiyon seçeceğinden bahsedilebilir. Bunlar arasında öncelikli olarak ziyaretçilerin ilgisini çeken Gemlik pansiyonları uygun fiyat seçenekleri ile öne çıkarlar. Ayrıca Gemlik otelleri de farklı bütçe aralıklarından ziyaretçilere özel konaklama seçenekleri sunarlar. Bunlar arasında Gemlik merkez otelleri hem önemli ulaşım yerlerine olan yakınlıkları ile hem de ilçe merkezindeki konumları ile ziyaretçilerin en çok tercih ettikleri opsiyonlar arasında yer alırlar. Tüm bunların yanı sıra önceliği uygun fiyatlı konaklama olan ziyaretçiler için avantajlı fiyat seçenekleri sunan Gemlik otelleri de mevcuttur. Gemlik otel fiyatları ise genel olarak şehir merkezindeki Bursa otellerinden daha uygun aralıklarda yer alırlar.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler