Efeler Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Efeler Otelleri Hakkında

Efeler 

Aydın’ın en büyük ve merkez olarak da kabul edilen ilçesi olan Efeler, 2012 yılında merkez ilçesinin kaldırılması sonrasında kurulmuştur.

Bölgede yer almakta olan Büyük Menderes Nehri sayesinde tarım açısından son derece zengindir. Efeler ilçesinde yer almakta olan Deştepe Höyüğü, bölgenin geçmişinin MÖ 4500 yıllarına kadar uzandığını göstermektedir. 15. yüzyıla kadar Tiral Kabileleri ve Romalılar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmasından sonra bölge Türklerin eline geçmiştir.

Efeler Otelleri: Efeler’de Nerede Kalınır?

Ege bölgesi genel olarak insanların tatil planlarını sıklıkla yapmakta oldukları bölgelerden bir tanesi. Kendine özgü havası ve doğası ile insanları mest eden bölgede gelecek olan ziyaretçilerin zamanlarını keyifli bir şekilde geçirebilmeleri adına birbirinden farklı tarzlarda konaklama alternatifleri bulunmaktadır. Her bir otelin vermekte olduğu hizmet farklı olduğu için kendiniz adına en iyi sonuçları elde etmek adına Hotelforez.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Efeler Otel Fiyatları

Tatil sezonunun bilinenden çok daha erken dönemlerde başlamakta olduğu Efeler ilçesinde konaklamak istiyor fakat bunu çok daha uygun fiyatlara yapmayı planlıyorsanız, Hotelforex.com adresi size aradıklarınızı en iyi şekilde verecektir. Bölgeye geleceğiniz zaman diliminde hangi otelin oda ücretinin ne kadar olacağı ile alakalı ayrıntılı bilgileri rahatlıkla elde edebilirsiniz. Daha sonrasında yapacağınız tek şey ise size en uygun oteli seçmek olacaktır.

Efeler Gezilecek Yerler

Geçmiş dönemlerin izlerini her daim bünyesinde barındırmakta olan Efeler’e geldiğiniz zaman uğramanız gereken yerleri sizin için hazırladık.

Tralleis Antik Kenti

Gerçekleştirilmiş olan arkeolojik kazılarda görüleceği üzere kent MÖ 8. yüzyıl zamanlarında kurulmuştur. Var olan antik yerleşim buraya Trakya’dan göç eden Tralleisler tarafından kurulmuştur. Aynı zamanda kentte Roma ve Bizans dönemlerine ait eserler de bulunmaktadır. O günlerden günümüze stadion, surlar, latrina, agora, evler, mezarlar, dükkanlar ve şapel kalmıştır.

Tabakhane Hamamı

İlçenin en eski hamamı olan Tabakhane Hamamı’nda yapım için tuğla, moloz taş ve devşirme malzeme kullanılmıştır. Halvetlerin üzerinde kubbeler yer alırken doğu cephesinde ise girişi olmaktadır. Külhan ve su deposu yapının kuzey cephesinde yer almaktadır.

Üveys Paşa Camii

Tek kubbeli olan cami, kare planlı şekilde inşa edilmiştir. Tuğla ve taş kullanılan caminin üzerindeki kitabede, 1568 – 1569 yılları arasında inşa edildiği yazılmaktadır. Bölgedeki en eski cami olma özelliğine sahip olan camii, Üveys Paşa tarafından yaptırılmıştır.

Alihan Oğlu İsmail Türbesi

Kare şeklinde bir tasarıma sahip olan türbe, aynı zamanda kubbeli bir yapıya sahiptir. Türbenin yapımında tuğla, taş ve devşirme taş kullanılmıştır. Türbe üzerinde herhangi bir kitabe olmadığı için ne zaman yapıldığı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Türbede yer almakta olan mezar taşları; H.973, M.1391, ve H.783 ile M.1381–82 tarihlidir. Bundan dolayı da türbenin bahsedilmiş tarihlerden daha önce yapıldığı düşünülmektedir.

Efeler Mutfağı: Efeler’de Ne Yenir?

Ege bölgesinde yer alan Efeler, mutfağında da bu bölgeye ait olan detayları barındırmaktadır.

 • Paşa Böreği
 • Enginar yemeği
 • Kırlı Kızartma
 • Yuvalama
 • Bolama (Lok Lok Pilavı)
 • Acılı Güveç
 • Ciğer Dolması
 • Memleket Sarması
 • Zeytinyağlı Yer Elması
 • Koruk Ekşili Bamya
 • Zeytinyağlı Kuru Börülce
 • Kulak Çorbası
 • Pelvize Tatlısı

Efeler’de Alışveriş: Efeler’den Ne Alınır?

Efeler ilçesini ziyaret ettiğiniz zaman burada yer alan incir ve zeytinden almayı ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda gideceğiniz bölgeye göre en doğal narenciyeleri de satın alabilirsiniz. Aynı zamanda bölgede üretilmekte olan organik pekmez de yine gelen misafirlerin sıklıkla satın aldıkları ürünler arasında kendine yer bulmaktadır.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler