Düzce Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Düzce Otelleri Hakkında

SAKLI BİR CENNET: DÜZCE

Bazı şehirler vardır, adını sıkça duyarsınız, hatta yanından geçer gidersiniz ama fark etmezsiniz. İşte Düzce de kapladığı alan olarak küçük ama size sunduğu güzelliklerle, yemyeşil doğasıyla, tarihiyle ve misafirlerine sunduğu sayısız aktivite olanağıyla fark edilmeyi bekleyen, kocaman bir şehir.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı’nı ve tabii ki coşkun çağıldayan şelalesini, rafting severlerin gözdesi Melen Çayı’nı, 150 tür kuşa ev sahipliği yapan Efteni Gölü’nü ve yemyeşil, cıvıl cıvıl doğasını bir görseniz, hele bir de Düzce Ot Festivali’ne ya da yayla şenliklerine denk geldiyseniz, eminiz siz de çok etkileneceksiniz.

Küçük ama bir o kadar da etkileyici bir şehir olan Düzce’de konaklamak için de pek çok alternatif bulunuyor. 3, 4 ve 5 yıldızlı Düzce Merkez otellerinde kalabilir ya da sahil taraflarında bulunan Düzce otellerini tercih edebilirsiniz. Düzce otel fiyatları, her bütçeye uygun, ekonomik seçenekleriyle size huzur dolu bir tatil vaat etmektedir.

DÜZCE’DE NE YAPILIR

MÖ 1390’dan 800’lere kadar önce Hititler, sonra Britanyalılar, Romalılar ve Bizanslılar, nihayetinde de Osmanlılar hüküm sürmüş Düzce’de. Bu yüzden, doğal güzellikleri kadar tarihiyle de öne çıkıyor.

Konuralp beldesinde bulunan ve tarihi MÖ 3. Yy’a kadar uzanan Prusias Ad Hypium antik kenti ile halk arasında 40 Basamaklar olarak bilinen, 2000 yaşında olan ve günümüzde festival ve gösterilere ev sahipliği yapmaya devam eden Konuralp Antik Tiyatrosu’yla, Akçakoca’daki Ceneviz Kalesi ve 150 yıllık ahşap Hemşin Camii’yle Düzce, Batı Karadeniz’de ayakta kalan tek antik kent olma özelliğini taşıyor.

Gelelim Düzce’nin Saklı Cennet diye anılmasına neden olan muhteşem doğasına. Karadeniz’in o dillere destan yeşil doğası Düzce’de de her yeri ele geçirmiş durumda. Gezilecek o kadar çok yer ve yapılacak o kadar çok şey var ki.

Örneğin; fındık bahçelerinin kucakladığı Melen Çayı’nda rafting yapabilir; Düzce’ye 21 km mesafede yer alan Cumayeri’nde sal yarışlarına katılabilirsiniz. Darıyeri Yörükler Yaylası ve Kocayayla’da düzenlenen off-road yarışlarını izleyebilir ve bisiklet ya da ATV ile gezebilirsiniz.

Gölyaka’da yamaç paraşütü ve yelken kanat uçuşlarını deneyebilirsiniz. Başınızı döndürecek güzellikteki Odayeri Yaylası’nı gördükten sonra ömrünüzün uzadığını hissedebilirsiniz. Adeta bir şelaleler kenti olan Düzce’de, başta Aydınpınar, Samandere ve 150 metre ile Türkiye’nin en yüksekten dökülen şelalesi olan Güzeldere Şelalesi olmak üzere, sayısız şelalesinde, günün değil, yılların yorgunluğunu atabilirsiniz.

Şehrin hemen kıyısında, adeta bir cennet olan Kurugöl Kanyonu’nda yürüyüş yapabilir; şirin evleri ve tertemiz deniziyle, doğal plajlarındaki ince, siyah kumlara uzandığınızda sizi bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettirecek Akçakoca İlçesi’nde denizin ve güneşin keyfini çıkartabilir; Derdin Kaplıcaları’nda şifa bulabilirsiniz. Ardından, organik tarımıyla ve ahşap mimarisiyle ünlü Dadalı Köyü’nde geçmişe yolculuk edebilirsiniz.

Astım ve nefes darlığına iyi geldiği söylenen, pek çok efsaneye konu olmuş Fakıllı Mağarası’nı ve zamanında eşkıyaların saklandığı söylenen gizemli Sarıkaya Mağarası’nı da mutlaka gezmelisiniz.

Yorucu ama bir o kadar da huzur verici bir günün sonunda, Melen Çayı’ndan tutulan taze balıklardan yapılan İsli Balık ya da mısır unundan yapılan Mamursa, Kaşık Makarnası, Arnavut Böreği, Şıl Börek, Sarı Burma ya da Lepsi’yle muhteşem bir lezzet şöleniyle günü sonlandırabilirsiniz.

YAPMADAN GİTMEYİN

-      Doğa sporlarına meraklıysanız, Düzce sizin için biçilmiş kaftan olacak. Melen Çayı’nda rafting yapın. Gölyaka’da yamaç paraşütünü deneyin. Düzce yaylalarında doğa yürüyüşleri yapın, bisiklet ya da ATV’yle gezinti keyfini yaşayın.

-      Masalsı güzelliğiyle Akçakoca’yı mutlaka görün. Denizinin keyfini çıkartın.

-      Ahşap evleriyle sizi geçmişe götürecek, Türkiye’nin organik tarım merkezlerinden Dadalı Köyü’ne mutlaka uğrayın.

-      Gizemli Fakıllı ve Sarıkaya Mağaralarını mutlaka ziyaret edin.

-      Başta Güzeldere Şelalesi olmak üzere, Düzce’nin sayısız şelalesindeki huzurun keyfini çıkartın.

-      Bir kuş cenneti olan Efteni Gölü’nde, seyir terasında kuşların sesini dinleyin.

-      Fındık ve tütün kolonyası almadan dönmeyin.

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler