Çay Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Çay Otelleri Hakkında

Çay

Bölgenin ilk kuruluşuna dair belgeler tam olarak netleştirilmemiş olsa da yapılan araştırmalara göre M.Ö. dönemlere kadar uzanıyor. 

Köylerde görülen ipuçlarına göre Çay ilçesinde Bakır Çağı yaşanmıştır. Ayrıca araştırılan kaynaklara göre İpsos Meydan Savaşı da yine bu bölgede meydana gelmiştir. Afyon ilinin en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Çay aynı zamanda ulaşım açısında da ciddi anlamda avantajlı bir konumdadır. Özellikle de bölgede sıklıkla vişne üretildiği için her sene düzenlenmekte olan Vişne Festivali pek çok ziyaretçinin bölgeyi ziyaret ettiği bir festival olarak biliniyor. 

Çay Otelleri: Çay’da Nerede Kalınır? 

Bölgeyi ziyaret edecek olan kişilerin burada geçirmiş olacakları zamanı çok daha iyi bir şekilde geçirebilmesi adına bölgede yer almakta olan otel ve pansiyonlar misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Ağırlıklı olarak bölgede ve yakınlarında yer almakta olan oteller ile beraber buraya gelecek olan kişiler her zaman istedikleri gibi muhteşem şekilde zamanlarını geçirme fırsatına erişmiş olacaklar. Burada geçireceğiniz süre boyunca yalnızca vaktinizi keyifli bir şekilde geçirmeyecek aynı zamanda bölgedeki tüm güzellikleri de görme imkanına erişmiş olacaksınız. Çay ilçesinde yer alan otelleri ayrıntılı olarak incelemek isterseniz yapacağınız tek şey Hotelforex.com adresini ziyaret etmeniz olacak.

Çay Otel Fiyatları

Çay ilçesinde yer almakta olan otelleri incelediğiniz zaman da görebileceğiniz üzere burada hemen her gelir düzeyine göre birbirinden farklı tarzlarda otellerde mevcut. Burada bulunan otellerde fiyatların farklı olmasındaki en büyük etkenler otellerin merkeze yakınlığı ile hizmet kalitesi oluyor. Dolayısıyla bunların arasından en iyi seçimleri yapmak istiyor fakat araştırmalarınızı nasıl yapmanız gerektiği ile alakalı tam olarak bilginiz bulunmuyorsa Hotelfeorex.com sizin için Çay ilçesinde yer alan otelleri fiyat ve özellikleri bakımından listeliyor. Size de bunların arasından seçim yapmak kalacaktır.

Çay Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar’ın en güzel ilçelerinden biri olan Çay’ı ziyaret ettiğiniz zaman aşağıda yer alan yerleri gezmeyi asla ihmal etmemelisiniz.

Karamık Gölü: Özellikle de kamp yapmayı sevenlerin mutlaka uğramaları gereken yerlerden biri şüphesiz ki Karamık Gölü. Burada göçmen kuşları izlerken aynı zamanda nilüfer çiçekleri ile beraber muhteşem manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda kamp ile beraber özellikle de ilkbaharda bölgede sandal gezisi yapabilirsiniz.

Taş Medrese: Selçuklu dönemine ait önemli eserlerden biri olan bu yapıda yer alan mozaikler ve çini işlemeler oldukça dikkat çekici. Aynı zamanda medrese içerisinde bir tane de Selçuklu kitabesi yer alıyor. Medrese şimdilerde ise cami olarak kullanılıyor.

Çay Kervansarayı: Günümüze yalnızca belirli bölümleri ulaşan kervansaray Selçuklu mimarisi eserlerinden bir tanesi. Kale görüntüsüne sahip olan yapının içerisinde bulunan pars arması en fazla dikkat çekici bölümler içerisinde yer alıyor. Bunun yanı sıra kervansarayda birçok farklı işleme ve süsleme de yine dikkatleri çekiyor.

Çağlayan Şelalesi: Görünümü ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran şelalenin muhteşemliğinin yanı sıra aynı zamanda çevresinde yer almakta olan mesire alanları da vaktinizin çok keyifli şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.

Esirüddin Ebheri Türbesi: Yaşadığı dönemin en ünlü isimlerinden bir tanesi olan Esirüddin Ebheri mantık, felsefe ve astronomi alanında oldukça fazla çalışma ile esere sahiptir. Burada yer almakta olan türbesi de oldukça önemli yerlerden bir tanesi sayılmaktadır. Türbesinin bir kısmı yıkılsa da kalan kısmı incelendiği zaman da görülebileceği üzere taşların bir kısmı Bizans dönemine ait. Bununla beraber sandukalar ve ölü gömme kısmı ziyaretçilerin en fazla ilgisini çeken yerlerden biri.

Çay Mutfağı: Çay’da Ne Yenir?

Çay ilçesini ziyaret edeceğiniz zaman yalnızca gezilmesi gereken yerlere gitmek yerine aynı zamanda burada yapılan yemekleri mutlaka denemelisiniz. 

  • Sakala Çarpan Çorbası
  • Bükme
  • Çullama Köfte
  • Düğülü Haşhaş Tatlısı
  • Ağzı Açık

Çay’da Alışveriş: Çay’dan Ne Alınır?

Çay ilçesini ziyaret ettiğiniz zaman da görebileceğiniz üzere bölgede özellikle de vişne üretimi üst düzeyde. Burayı vişne toplama dönemi ziyaret ettiğiniz zaman mutlaka lezzetli vişneler satın almalısınız. Ayrıca yörede meşhur olan haşhaş ezmesi de yine almanız gereken ürünler arasında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler