Bitlis Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Bitlis Otelleri Hakkında

Doğu Anadolu’nun en güzel şehirlerinden biri olan Bitlis, kartpostal misali görüntüleriyle ziyaretçilerine bambaşka bir seyahat deneyimi yaşatıyor…

Tarih boyunca pek çok medeniyete beşiklik etmiş olan Bitlis, tarihi ve kültürel değerleriyle ön plana çıkıyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Bitlis, Siirt, Muş, Batman, Ağrı ve Van ile komşu konumda. Kente gittiğinizde adeta bir açık hava müzesinin içinde hissetmeniz olası. Sahip olduğu sayısız değere, doğal zenginliklere ve Türkiye’nin en büyük yanardağı olan Nemrut Dağı’na ev sahipliği yapan Bitlis, bir an önce keşfedilmeyi bekliyor.

Bitlik Otelleri: Bitlis’te Nerede Kalınır?

Şehrin dört bir yanında hizmet veren Bitlis otelleri, konforlu bir konaklama olanağı sunuyor ziyaretçilerine. Seyahat amacınıza göre karar vereceğiniz Bitlis otelleri arasından en çok tercih edilen ise Bitlis merkez otelleri diyebiliriz. Size en uygun Bitlis otellerinden birinde karar kılmadan önce Hotelforex.com’da yer alan Bitlis otel fırsatlarını incelemeyi ve otellerle pazarlık etmeyi ihmal etmeyin deriz.

Bitlis Gezilecek Yerler

Köklü tarihi geçmişi ve doğal zenginlikleri ile Bitlis, görülmeye değer pek çok noktaya ev sahipliği yapıyor.

Nemrut Krater Gölü

Bitlis’in keşfedilmeye değer gizli cennetlerinden biri olan Nemrut Krater Gölü, 10 km’lik genişliği ile Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en büyük ikinci gölü olma özelliği taşıyor. Nemrut Dağı’nın patlaması sonucu oluşan 5 gölden oluşan Nemrut Krater Gölü, Bitlis’te görülmesi gereken doğa harikalarından biri.

Bitlis Kalesi

Oldukça görkemli bir görüntüye sahip olan Bitlis Kalesi, şehrin simgelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yapım tarihi M.Ö. 312 yılına dek uzanan Bitlis Kalesi’ni mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

İhlasiye Medresesi

Bitlis’te görülmesi gereken tarihi mekanlardan biri olan İhlasiye Medresesi, sekiz asırlık tarihi geçmişi adeta büyülüyor. 1216 yılında Selçuklular tarafından inşa ettirilen medrese, çok sayıda bilim ve sanat insanı yetiştirmiş.

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Dünyanın en büyük Türk-İslam mezarlığı olma özelliği taşıyan Ahlat Selçuklu Mezarlığı, Bitlis’in Ahlat ilçesinde bulunuyor. Sahip olduğu eserlerle adeta bir açık hava müzesini andıran mezarlık, UNESCO Dünya Kültürleri Mirasları Listesi’ne alınmaya çalışılıyor.

Çifte Kümbetler

Ahlat ilçesinde yer alan Çifte Kümbetler, Bitlis’in görülmeye değer turistik noktalarından biri. 13. Yüzyılda inşa edilmiş olan Çifte Kümbetler’i Bitlis geziniz sırasında mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bitlis Mutfağı: Bitlis’te Ne Yenir?

Bitlis’e geldiğinizde tatmadan dönmemeniz gereken lezzetler sırasıyla şöyle:

·      Büryan Kebabı

·      Avşor Çorbası

·      Bitlis Köftesi

·      Ciğer Taplemesi

·      Etli Keşkek

·      Katıklı Dolma

Bitlis’te Alışveriş: Bitlis’ten Ne Alınır?

Bitlis’ten dönerken sevdikleriniz ve kendiniz için alabileceğiniz hediyelik eşyalar şu şekilde:

·      Hizan Fındığı

·      Adilcevaz Cevizi

·      Karakovan Balı

·      Küp Peyniri

·      Otlu Peynir

·      Tulum Peyniri

Daha Fazla Göster

MostHagglingMadeRegions