Bayrampaşa Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Bayrampaşa Otelleri Hakkında

Bayrampaşa Otelleri

İstanbul'un merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan Bayrampaşa ilçesi, şehrin yüzölçümü olarak en küçük ilçelerinden biri olmasına karşın nüfus yoğunluğu oldukça yüksek bir lokasyondur. Tarihsel olarak önceleri Bulgaristan'ın Filibe şehrinden göç eden Türklerin ağırlıktı olduğu bir ilçe olan Bayrampaşa 2000'li yıllardan itibaren daha kozmopolit bir hale gelmiş ve her kesimden insanın yaşadığı bir ilçe olarak gelişimini sürdürmüştür. Tüm bunların yanı sıra İstanbul şehir merkezine de oldukça yakın bir konumda yer alan Bayrampaşa; diğer önemli ilçeler olan Zeytinburnu Eyüp sultan ve Esenler ilçeleri ile komşudur. Bunun haricinde 1990'lı yıllara kadar Eyüp'ün bir semti olan Bayrampaşa 1990 yılından sonra ilçe statüsünde yönetilmeye başlandı. Bunun haricinde merkezi bir konumda olması nedeniyle Bayrampaşa otelleri de İstanbul'da en çok tercih edilen konaklama tesisleri arasında yer almaktadır.

Bayrampaşa'da Gezilmesi Gereken ve Öne Çıkan Yerler

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere yüzölçümü olarak kısıtlı bir alana sahip olmasına karşın Bayrampaşa, ekonomik ve sosyal açıdan İstanbul'un önemli ilçelerinden biridir. Bu bağlamda Bayrampaşa'da vakit geçirmek isteyenlerin gezecekleri ve sosyalleşebilecekleri birçok alan olduğunu söylemek de doğru olacaktır. İşte Bayrampaşa'yı ziyaret etmeyi planlayanların ilçede muhakkak gezmesi gereken yerler:

Forum İstanbul: İstanbul'un en önemli ve en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Forum İstanbul oldukça şehrin en çok ziyaretçi alan alışveriş merkezlerinden biri olarak değerlendirilir. Metro ve otobüs gibi toplu taşıma araçları ile oldukça kolay ulaşılan bir lokasyonda yer alan Forum İstanbul, Bayrampaşa'nın Kocatepe semtinde yer alır. Birçok ünlü markanın yanı sıra yiyecek içecek mekanlarının da yer aldığı Forum İstanbul, Bayrampaşa'da keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alır.

Magic Ice Buz Müzesi: Forum İstanbul Alışveriş merkezi içerisinde yer alan bu otantik müze; İstanbul sınırları içerisinde en beğenilen deneyim müzelerinden biri olarak öne çıkıyor. Ziyaretçilerine kutupların atmosferini ve Vikinglerin yaşam tarzını deneyimleme olanağı veren Magic Ice Buz Müzesi, Bayrampaşa'yı ziyaret edenlerin muhakkak görmeleri gereken kültür sanat mekanları arasında öne çıkıyor.

Adapark - Bayrampaşa Eğlence Parkı: Bayrampaşa'da muhakkak gezilmesi gereken bir diğer nokta ise Adapark eğlence parkıdır. Genel olarak lunapark konseptinde olan Adapark'ta yeme - içme ve sosyalleşme mekanları da mevcuttur. Ziyaretçilerine otantik ve sıra dışı bir eğlence deneyimi yaşatmak için tasarlanmış olan Bayrampaşa'da birçok eğlence aracı olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Tüm bunların yanı sıra oldukça büyük bir gölete da ev sahipliği yapan Adaparak, ziyaretçilerin aileleri ve sevdikleri ile keyifli şekilde vakit geçirmeleri için ihtiyaç duyacakları her şeyi sahip.

Bayrampaşa'ya Nasıl Giderim?

Bayrampaşa'ya gitmek için Atatürk Havalimanı metro hattı en sık tercih edilen ulaşım seçeneğidir. Bunun haricinde birçok çevre ilçeden ve İstanbul'un çeşitli yerlerinden Bayrampaşa'ya ulaşabileceğiniz otobüs hatları da mevcuttur. Şehrin en önemli ulaşım yolu olan E5 ve TEM otoyolları da Bayrampaşa sınırları içerisinden geçtiğinden kişisel aracınızla da Bayrampaşa'ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde, Metrobüsle de Bayrampaşa durağında inerek ilçedeki sosyal alanlara kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Bayrampaşa'da Konaklama Olanakları ve Bayrampaşa Otelleri

İstanbul'un merkezine oldukça yakın bir konumda yer alığı için Bayrampaşa'da konaklama olanaklarının son derece çeşitli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunun haricinde Bayrampaşa otelleri de her segmentten kullanıcının ihtiyaçlarına yanıt verecek farklı bütçe aralıklarında konaklama deneyimi sunmaktadır. Daha konforlu ve lüks bir konaklama deneyimi arayışında olan kullanıcılar için 5 yıldızlı Bayrampaşa otelleri gibi seçenekler mevcutken daha uygun fiyat seçenekleri arayışında olanlar için Bayrampaşa pansiyonları da mevcuttur. Tüm bunların yanı sıra Bayrampaşa otel fiyatları da İstanbul'un diğer bölgelerindeki otel fiyatları ile benzer aralıklarda yer almaktadır.

 

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler