Artvin Merkez Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Artvin Merkez Otelleri Hakkında

Artvin

Bir sınır şehri…

Türkiye’nin Doğu Karadeniz bölgesindeki en uç ili olması sebebiyle, coğrafi ve kültürel yapı bağlamında Anadolu’nun diğer illerinden tamamen farklı özellikler göstermesi yerli turisti de kendine çekmesinin başlıca sebeplerindendir. Artvin, özellikle iklim çeşitliliği anlamında çok farklı özelliklere sahiptir, yüzey şekilleri engebeli ve dağlık arazilerden oluşmaktadır.

Artvin ili 1921 yılına kadar Gürcistan sınırların içerisinde yer almaktaydı. 1.Dünya savaşının sonralarına doğru bölgeden çekilen Rus ordusunun, öncesine Artvin Osmanlı devletinin yönetimi altındaydı, ancak Osmanlı yönetimine hangi yılda ve ne şekilde geçtiği konusunda kesin bir bilgi veyahut kaynak yoktur.

Yılın hangi ayında gitmek en iyisi olur?

Gezi planınızda Artvin var ise; bizce yılın her mevsiminin başka bir tadı var. Ama özellikle kış sporu yapmak amacıyla yani Kasım-Nisan tarih aralığını tercih etmeyecekseniz, baharın gelişinin hissedildiği, toprağın yeniden canlandığı, tabir-i caizse doğanın uyandığı Mayıs ayından başlayarak Ağustos ayına kadar herhangi bir tarih Artvin gezi planı için harika tercih olacaktır.

Artvin Otelleri

Artvin otelleri kendilerine özgün iç ve dış mimari ve sunum anlayışlarıyla Anadolu’nun başka bir yerinde deneyimlemenizin mümkün olmadığı farklılıklar sunar. Artvin konaklama önerileri ve otel fiyatları için hotelforex.com sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilir, ister butik otel olsun, ister daha büyük bir işletme tüm detaylar hakkında görüşmek için, oteller ile doğrudan bağlantı kurabilirsiniz.

Gezilecek yerler

Hatila Vadisi Milli Parkı:

Ulaşım açısından kolay olması açısından yerel halk tarafından da sıkça tercih edilen bir parktır. Şehrin merkezine sadece 10 km uzaklıktadır, ve bölgeye ulaşım için toplu taşıma imkanları da gelişmiştir. 1994 yılında milli parklar içerisine katılmasıyla koruma altına alınmış olan park ekstrem su sporları için biçilmiş kaftan olarak görülmektedir.

Murgul Delikkaya Şelalesi:

1-2 kilometre kadar yürümeniz gerekiyor olsa da şelaleyi gördüğünüzde tüm yorgunluğunuzu unutmuş olacaksınız. Kamp alanı olarak da kullanılan bölge, piknik için de çok uygun bir alan. Ancak giderken yanınıza su ve yiyecek bir şeyler almayı unutmayın. Zira mevcutta yiyecek satılan bir yer yok ve emin olun temiz hava insanı acıktırıyor.

Otingo Kaplıcası:

Sağlık turizmi amacıyla gelmemiş bile olsanız, Borçka ilçesi sınırları dahilindeki Otingo Ormanları Ilıcasını muhakkak ziyaret etmelisiniz..

Atabarı Kayak Merkezi:

Kaçkar Dağlarından beyaz bir halı üzerinde aşağıya süzülmek… Profesyonel olmak zorunda değilsiniz. Ayrıca sadece izlemek bile o kadar keyif verici ki…

Porta Manastırı:

Ortaçağ yerleşme düzenine ayna tutan bir manastır olma özelliği ile ön plana çıkan içerisinde bir kilise, bir şapel, bir çan kulesini barındıran Porta manastırı Pırnallı köyüne yakın iki vadi arasında kurulmuştur. 16. Yüzyılın sonunda terk edildiği düşünülmektedir.

Dolishane Kilisesi:

17. yüzyılda camiye dönüştürülmesinin ardından Kilise Cami olarak anılmaya devam edecek olan Dolishane Kilisesi, aslında Bagratlı Kralı Sumbath döneminde yaptırılmıştır. Günümüzde halen ayakta kalmayı başarmış olan yapının güney haç kolunda bir de güneş saati mevcuttur. Şu an gittiğinizde bu güneş saatini ne yazık ki çalındığı için göremeyeceksiniz, ancak Dolishane içindeki yer yer görülen freskli süslemeler bile tarih ve sanatseverler için onu görülmeye değer kılacak cinstendir.

Gitmişken farklı lezzetler denemeli, diyenlere…

Kalaco:

Hızlı bir kahvaltı mı? Yöresel bir lezzet olarak kalacoyu hemen hemen her yerde görebilirsiniz. Armut pekmezi ile tatlandırılan süzme yoğurt ve mısır unu gününüze zindelik katacak bir lezzet.

Kete:

Genelde cevizle servis edildiğini görebilirsiniz bu yöreye özgü ekmeğin ama kavurmayla da çok güzel oluyor. Bizden söylemesi…

Kaygana:

Bir tür krep, kahvaltı yaptığınız yerlerde veyahut Artvin otellerinin sunduğu kahvaltılarda özellikle istemeyi unutmayın. Dereotu, yeşil soğan, yumurtanın damak çatlatacak uyumu.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler