Amasra Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Amasra Otelleri Hakkında

Uzaktan bakıldığında adeta bir Avrupa şehrini anımsatan Amasra, köklü tarihi geçmişi, yeşil ve mavinin buluştuğu doğal güzellikleri ile sizi unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor...

Bartın’a 17 km mesafede bulunan Amasra, hayranlık uyandıran köklü bir tarihi geçmişe sahip. Amazonlar’dan başlayan ve sonrasında Fenikeliler, Kayralılar, Persler, Romalılar gibi çok sayıda medeniyete beşiklik eden Amasra, antik çağda susam diyarı anlamına gelen “Sesamos” ismi ile adlandırılıyormuş. Bugünkü isminin ise bir zamanlar burayı yöneten kadın lider Amastris’ten geldiği söyleniyor.

Günümüzde yeşil ile mavinin bütünleştiği doğasıyla büyüleyici bir atmosfere sahip Amasra. Sahip olduğu tüm güzellikleri ile Bartın’ın ilk turizm kasabası unvanını alan Amasra, özellikle yaz aylarında bir hayli kalabalık oluyor. Amasra, plaj ve koylarıyla deniz, kum, güneş tatilinin Karadeniz’deki adresi haline gelmiş durumda.

Amasra’da Nerede Kalınır? Amasra Otelleri

Daha çok butik otel ve pansiyondan oluşan Amasra otelleri, hem merkezde hem de deniz kıyılarında konumlanmışlar. Büyük bir çoğunluğunun oda + kahvaltı konseptinde hizmet verdiği Amasra otellerinde, bazı tesisler yarım pansiyon olarak da hizmet veriyor. Bazı Amasra otellerinin ise evcil hayvan dostu olduğunu söyleyebiliriz.

En uygun Amasra otellerinden birinde konaklamak için, Hotelforex.com’daki Amasra otel fırsatlarını takip etmeyi ihmal etmeyin.

Amasra Otel Fiyatları

Amasra otel fiyatları, ülkemizin en ekonomik tatil beldelerinden birinde olduğumuzu hatırlatıyor. Öyle ki, oldukça yüz güldüren otel fiyatları mevcut Amasra’da. Yani Amasra otel fiyatlarının her gelir yüzüne hitap ettiğini söyleyebiliriz. Amasra otel fiyatlarını en çok etkileyen unsur ise mevsimsel faktörler. Bahar ve yaz aylarında fiyatlar biraz daha yüksek olabiliyor. Eğer bu dönemlerde en ucuz Amasra otellerinde konaklamak isterseniz, erken rezervasyon ya da Amasra otel fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Amasra’da Gezilecek Yerler

Amasra’da gezilecek yerler listesi biraz uzayabilir. Zira özellikle tarihi yapıların varlığı oldukça fazla Amasra’da. Bizans döneminde inşa edilen ve oldukça görkemli figürlere sahip olan Amasra Kalesi, Roma İmparatoru Germanious’un yaptırdığı Kuş Kayası Yol Anıtı, Tavşan Adası’nda bulunan Kyros Kilisesi, Roma Eyalet Meclis Sarayı olarak yapıldığı tahmin edilen Bedesten, Sormagir Kalesi ile Zindan Kalesi’ni birbirinde bağlayan Kemere Köprüsü, tek gözlü bir Roma köprüsü olan Kemerdere Köprüsü, Antik Tiyatro, Osmanlı Hamamı görülmesi gereken tarihi yapılar arasında bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra Amasra’da çıkan tarihi eserlerin sergilendiği Amasra Müzesi ile kasabanın en ilgi çekici 2 mağarası olan Gürcüoluk ve İnziva Mağaraları da Amasra’nın görülmeye değer noktalarından.

Amasra’da Denize Girilecek Yerler

Amasra, yaz aylarında deniz turizmi açısından önemli bir yere sahip. Eğer yazın Amasra’ya gelirseniz yüzebileceğiniz plaj ve koylar; Büyük Liman, Çakraz Koyu, Bözköyaltı, Akkonak ve Göçgün.

Amasra’da Yapılacak Şeyler

Amasra’da yapmadan dönmeyin diyebileceğiniz şeyler sırasıyla şöyle;

·        Çekiciler Çarşısı’nda alışveriş yapın.

·        Mutlaka balık ve salata yiyin.

·        Tarihi yapıları keşfedin.

·        Şehri kuşbaşı görebileceğiniz Boztepe’de manzaraya karşı çay için.

·        Amasra’nın güzel koylarında yüzün.

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler