Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Altıntaş Oteller

Altıntaş Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Altıntaş Otelleri Hakkında

Altıntaş

Eskişehir-İzmir karayolu üzerinde olan, il merkezine 49 kilometre yakınlıktaki Altıntaş ilçesi, tarih meraklıları için pek çok anı ve gizemi bir arada sunmaktadır. Kurtuluş Savaşı'nın en kanlı mücadelesi olarak geçen Çalköy cephesi binlerce insanın hayatına mal olan ve gerçekten burayı ziyarete gelenlerin duygusallaşmasına sebep olan bir yöredir.

Yapılan arkeolojik araştırmalar sonucunda Altıntaş ilçesinde bulunan sikkeler üzerinde Antik dönemde burada kurulmuş yörenin adı "Soa" olarak kayıtlara geçmiştir. "Aizonoi" Antik Kenti'ne bağlı olarak iskânın devam ettiği, mermer yatakları açısından zengin bölgede o yıllardan beri mermer ocakları işletilmekte ve mermer işçiliği yapılmaktadır. Altıntaş ilçesine bağlı Pınarcık Köyü, adına bastırılan sikkelerle ünlü Roma İmparatorluğu'na ait "Abya" isimli antik bir yerleşim yeridir. Tarihi yazıtlardan ulaşılabildiği kadarıyla Sultan II. Beyazıt döneminde patlak veren Şah Kulu Ayaklanması en ateşli bölümünü Altıntaş'ta yaşamış, isyancılar Osmanlı güçleri tarafından burada bastırılmıştır.

Karasal iklim özellikleri gösteren Altıntaş Ovası ile çevrili ilçede şeker pancarı, baklagil, arpa, buğday ve bazı tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Bölgenin önemli gelir kaynaklarından biri de antik dönelerden beri devam ettirilen mermer işletmeciliğidir.

Altıntaş Otelleri

HotelForex.com üzerinden Altıntaş otelleri araması yaparak istediğiniz kalitede ve istediğiniz bütçede otelleri, pansiyonları seçebilir, Altıntaş gezi rotası için planladığınız düzene en uygun konaklama tesisini harita aracılığıyla görebilir, otellerle iletişime geçebilir, rezervasyon veya fiyat pazarlığı için otel yetkilileriyle direkt görüşebilirsiniz. Özellikle Altıntaş okul gezisi düzenleyen okullar için yatak kapasitesi yüksek otellerle anlaşmak ve her öğrenciyi aynı binada barındırabilmek adına otellerin doluluk oranlarına yine sitemiz üzerinden kuracağınız iletişim ile vakıf olabilir, öğrencilerin bu tarihi gezi rotasını daha yakından deneyimleyebilmelerine olanak sağlayabilirsiniz.

Altıntaş Gezilecek Yerler Listesi

Çalköy-Zafertepeçalköy: Başkomutanlık Meydan Muharebesinin en şiddetli cephesi olarak tarihe adını yazdıran Çalköy, burada kazanılan zaferin sadece anı olarak kalmayıp tarihe işlenmesi adına adının başına Zafertepe kelimesi eklenmesi suretiyle yörenin güncel adı "Zafertepeçalköy" olarak değişmiştir.

Zafer Anıtı: Tunçtan yapılmış, Kurtuluş Savaşı'nın birlik beraberlik duygusunu gelecek nesillere taşıma maksadıyla ve özgürlüğe atıf olarak yanan meşalesi ile Zafer Anıtı hem yöre halkı hem de tüm Türkiye için büyük anlam taşıyan heykellerden biridir.

Şehit Sancaktar-Meçhul Asker Anıtı: Rivayete göre savaş alanını ertesi gün gezen Atatürk, 31 Ağustos 1922 sabahı düşman topu üzerine geldiği için toprağa tamamen gömülmüş birini görür. Askerin sadece kolu dışarıdadır ve bunca yaşadığına rağmen elindeki bayrağı bırakmaması Atatürk'ü çok duygulandırmış, buraya bir anıt dikilmesini istemiş, anıtın ismini askerin adı bilinmediğinden " Şehit Sancaktar" olmasının uygun olduğunu belirtmiştir. Ayrıca Kurtuluş Savaşı'na ait tarih kitaplarında önemi sıkça vurgulanan, Atatürk'e ait bir cümle olan "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri." cümlesi yine Çalköy'de söylenmiştir.

Çal Tepesi: Arkeolojik çalışmalar tamamlanmamış olsa da ulaşılan bilgilerin ışığında, ilçe merkezinin doğu tarafında kalan bu tepede zamanında Romalıların yaşadığı bilinmekte, sanata düşkün Romalıların bir antik tiyatro kalıntısı da burada bulunmaktadır.

Çakırsaz Hanı: Selçuklu dönemi mimari özellikleri taşıyan, 13.bin yıla tarihlenmiş ancak ne yazık ki define avcıları ve bakımsızlık sebepli çok hasara uğramış ve orijinal yapısını koruyamamış Çakırsaz Hanı zamanında Afyonkarahisar'dan geçen kervan yolunun tüccarlarını ağırlayan önemli hanlardan biridir. Yapıya doğu tarafında kemerli bir kapı aracılığıyla giriş yapılır. Altıgen taşlarla bezeli kapı kemeri üçgen taşlar ile sabitlenerek bir petek görüntüsü oluşturulmuştur. Vakıflar Genel Müdürlüğü öncülüğünde 2008 yılında restorasyon süreci başlayan Çakırsaz Hanı sanıyoruz ki bu sefer makus tarihini yenecektir. 

Daha Fazla Göster

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler