Akyarlar Oteller

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Akyarlar Otelleri Hakkında

Bodrum Akyarlar Tarihsel Dokusu

Bodrum yaz tatili planı yapanların sıkça tercih ettiği bir bölge olan Muğla Akyarlar, 2012 yılında Bodrum ilçesine bağlı bir mahalle olarak yerleşim hayatına devam etmiştir. Ege'nin keşfedilmemiş yerleri arasında belki de en şirinlerinden biri olan Akyarlar, balıkçıları ve mavi bayraklı plajları ile ünlüdür. Tarihi dokusunu bugün hala koruyan yöre, neredeyse dört mevsim yerli yabancı turist ağırlamakta, Bodrum yarım adasından gezi planı yapanların yegâne uğrak yeri olarak listelerine ekledikleri turistik bir yerleşim yeridir.

Akyarlar'a geldiğinizde, berrak denizinin göz kamaştırıcı maviliğinden gözlerinizi ayırabilirseniz bir de sokaklarında gezmenizi tavsiye edebiliriz. Taş evleri ile eski bir Rum yerleşim yeri olduğunu her köşe başında bize anımsatan bu güzel mahalle, sadece denize girmek ve güneşlenmek için gelen ziyaretçileri değil, aynı zamanda tarih meraklılarını da kendisine çekmekte ve tüm bunları takiben sörf ve yelkenli gibi sporlarla uğraşan kişiler için uygun koşulları sunmaktadır. Hotelforex.com aracılığıyla Bodrum Akyarlar gezi planı oluşturabileceğiniz gibi Muğla Akyarlar butik otelleri, beş yıldızlı otelleri ve pansiyonları araştırabilir, konaklama tesisleri ile direkt iletişime geçerek fiyat pazarlığı yapabilirsiniz.

Bodrum Akyarlar Gezilecek Yerler

Akyarlar Koyu: Muğla ili, Bodrum ilçesi, Akyarlar mahallesine ait doğal oluşum olan bu güzel koy sörfçüler ve yelkenli gibi sporlarla uğraşan kimseler için bulunmaz bir nimettir.

Aspat Dağı: Bölgenin rakımı en yüksek noktasıdır. Bu dağın zirvesinde eğer havadaki sis oranı çok yüksek değil ise Yunan adalarını açıkça görebilir, kendinizi adeta kartal gibi hissedeceğiniz, nefes kesen manzarası ile Aspat Dağı instagram ve diğer sosyal mecralarda çok beğeni alacak fotoğraflar çekmenize imkân tanır.

Çıfıt Kalesi: Halk arasında Çıfıt Kalesi olarak bilinen, Aspet Tepesi'nde konumlu Aspat Kalesi, yapısal olarak konik olmasından mütevellit, üzerinde sakladığı kalıntılara ulaşımı zorlaştırmış olsa da yapılan araştırmalar M.Ö. 7000'li yıllara çağdaş yerleşik hayata dair izler bulmuştur.

Karaincir Plajı: Derinlere gidildiğinden deniz tabanının taş olması sebebiyle neredeyse on metre derinlikte dahi deniz yüzeyindeyken dipten geçen balıkları görebileceğiniz, aynı zamanda Termera Antik Kenti'ne ait kalıntılarla sizi tarihi bir yolculuğa çıkaracak olan Karaincir Plajı misafirlerine tekne ve kanolarla gezinti imkânı da sunmaktadır. Çoğu ilçede Altın Kum ismi ile anılan plajlara eş değer olarak Karaincir, Akyarlar'ın en popüler plajı olmasıyla ünlüdür.

Termera Antik Kenti: Dağın zirvesinden yamaçlara doğru yayılmış, Aspat Kalesi'ni de içinde barındıran antik kent, Mandıra Köyü'ne 1 km uzaklıktadır. Araçla devam edilecek bir yol olmamasından ötürü yürümek gerekse de, bu alışkın olmadığımız mimari, görülmeye değer dünya kültür mirasları arasındadır. Termera Antik Kenti tarih meraklılarının hemen anlayabileceği gibi yapısal özelliklerinden ötürü, diğer Leleg kentlerine benzer. Dorukta olmasından mütevellit, çok fazla hasar almış kentteki kalıntılar, ziyadesiyle azalmış olsa da surların bir bölümü bozulmadan günümüze kadar gelmiştir.

Akyarlar Pazarı: Bilindiği üzere Bodrum pazarları renkli görüntüleri ile yerli yabancı her turistin beğenisini kazanmaktadır. Birinci elden üretilen tüm tarım ürünlerini bulabileceğiniz gibi yöreye özgü desenlerle üretilen kilimler, örtüler, ahşap oyma ürünleri bu yarım adanın güzel pazarlarında sizleri beklemektedir. Akyarlar Pazarı her hafta Perşembe günü kurulur, taze sebze meyveye de ulaşabileceğiniz bu organik pazarda aynı zamanda sevdikleriniz ve kendiniz için otantik hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Dünyaca ünlenmiş "Bodrum Sandaleti" herkes tarafından severek ve beğenilerek giyilen bir tür yazlık ayakkabı olup ayrıca yine bu pazarda bulabileceğiniz "göz boncuğu" adı verilen cam boncuk antik dönemlerden beri süregelen geleneklerle üretilmiştir. 

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler