Akhisar Otelleri

Bölge
+ Daha Fazla Göster - Daha Az Göster
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı
 
Konaklama Türü
Fiyat Aralığı

Akhisar Otelleri Hakkında

Akhisar

M.Ö. 24 yılına kadar Amazon komutanlarından Thyateira'nın adıyla anılan Akhisar, sokaklarında gezinirken sizi adeta antik çağlara geri götürecektir.

Manisa’nın bir ilçesi olan Akhisar, tarih boyunca Hititler, Akadlar, Lidyalılar, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Saruhanlılar ve Osmanlı İmparatorluğu'nun yönetiminde kalmıştır. Ayrıca doğal güzellikleriyle de size büyülü bir dinlence vaad ediyor.

Akhisar Otelleri

Tatilinizde, doğa, yerel kültür ve yerel lezzetler hakkında yeni yerler keşfetmeyi istiyorsanız Akhisar’ı mutlaka listenizin başlarına yazmalısınız. Sadece yol üstü köfte yeme durağınız olarak değil bütçenize uygun otel seçenekleriyle de bu güzel ilçede konaklayarak buranın tarihini de yaşamalısınız. En uygun Akhisar otel fiyatları için Hotelforex.com’da yer alan Akhisar otel fırsatlarını inceleyebilir ve otellerle pazarlık edebilirsiniz.

Akhisar Gezilecek Yerler

Akhisar Müzesi: Arkeolojik dönemde 11-18 milyon yaşında fosiller, el aletleri, M.Ö. 6000-3000 senelerine dayanan Yortan seramikleri, M.Ö. 700-500 senelerine ait seramik, Hellenistik Dönem seramikleri, yağ kandilleri ve cam eserler sergilenmektedir. M.Ö. 500’lü yıllara dayanan lir çalan Eros, aslan başlı küpe, Herakles mührü, altın yüzük, kolye, iğne, Hıristiyanlık Dönemi’ne ait günlük alet ve eşyalar da bu bölümde sergilenmektedir. Etnografik bölümde; cam kase, tabak sürahi gibi günlük gereçler, Osmanlı Dönemi’nde kullanılmış gaz lambaları ile ve diğer günlük kullanım eşyaları, tabanca ve tüfekler ile çeşitli büyüklükte kılıçlar ile birlikte yöresel kıyafetler ve bölgeye ait el işi halılar da sergilenmektedir.

Çağlak Boğazı: Akhisar ilçesi sınırlarında yer alan Kargın Köyü yakınlarındaki mesire alanı, çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplı olup içerisinde Çağlak Deresi de geçmektedir. Yörede yıllar boyudur süre gelen bir gelenek olarak her yıl mayıs ayının ilk ve ikinci haftasında Akhisar Belediyesi’nin de katkılarıyla bu günler festival olarak kutlanmaktadır.

Çağlak Deresi: Akhisar ilçesine 56 kilometre mesafede yer alan Kargı Köyü yakınında yer almaktadır. Derenin etrafı çam ve zeytin ağaçlarıyla bezenmiş olup, kaliteli oksijene sahiptir. Çevresinde dilediğiniz gibi piknik yapabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Tepe Mezarlığı: Akhisar’ın değişik noktalarında Thyateria antik kentine ait çeşitli mimari parçalar görülse de büyük bir kısmı Tepe Mezarlık olarak adlandırılan ören yerinde yer almaktadır. Kazılar sonucunda bir ana bina ve bunun etrafında ana yapıyla bağlantılı diğer mekanlar açığa çıkarılmıştır.

Hastane Höyüğü: Akhisar’ın en eski yerleşim sahasıdır. İlk tunç çağının ilk evresinden itibaren kullanılan bir yerleşke olduğu ortaya çıkmıştır.

Zeynelzade Kütüphanesi: 1797-1798M. Yılında Zeynelzade Hacı Ali Efendi tarafından yaptırılmıştır. Kare planlı yapının üzeri kubbeyle örtülü olup önünde 3 bölümlü revak yer almaktadır. Yapının içerisinde özellikle kubbe iç yüzeyinde kale işi süslemeler bulunmakta, içi çeşitli meyvelerle dolu olan tabaklar dönemin süsleme anlayışını yansıtmaktadır. 923 kitaptan oluşan Zeynelzade Halk Kütüphanesi Akhisar’ da ilk kütüphane olma özelliği taşır. Zeynelzade Hacı Ali Oğlu Hacı Ali Efendi‟nin kendi adını taşıyan kütüphanesinde bulunan eserlerin hepsi el yazması olup arasında Katip Çelebi’ nin "Keşfüzzünun" gibi çok değerli eserleri de vardır. 

Akhisar Gölet Park: İçerisinde çeşitli yerel ve ulusal firmalar tanıtım stantları açarken, kültürel alanda da çeşitli oyun ve spor karşılaşmaları, konserler, imza günleri gibi etkinlikler düzenlenir.

Plateia Petra (Şahin Kaya): İlçenin doğusunda bulunan, antik dönemdeki adı Plateia Petra olan ve günümüzde "Şahin Kaya" olarak bilinen yapı, Pers kültürünün ve Helenistik Dönemin izlerini taşımaktadır. Büyük bir kaya kütlesinin üzerine ve çevresine yayılmış kale kalıntıları günümüzde de görülebilmektedir. 

Akhisar’da Ne Yenilir?

  • Akhisar Köftesi
  • Şevketi Bostan
  • Börülce Tarator
  • Simit Ekmeği
  • Keşkek
  • Katmer mutlaka tatmadan tatilinizi bitirmemeniz gereken Akhisar lezzetlerindendir.


En Çok Pazarlık Yapılan Bölgeler