Türsab HotelForex
Mersis Numarası: 0464071748500017
Çağrı Merkezi +90 850 441 10 58

Otel Prinkipos

Büyükada Maden Mah, Çınar Cd. No:33, PK 34970 Adalar/İstanbul
Otel Teklifi {{hotelDetail.price.accomNights}} Gece
Bir Odada En Çok {{hotelDetail.price.maxPax}} Kişi Konaklayabilir

Üzgünüz

Seçtiğiniz Tarihlerde Oda Yok

Başka Tarih Ara Diğer İstanbul Otelleri

Ücretsiz Wi-Fi

Restaurant

Ücretsiz Wi-Fi

Restaurant

Otel Hakkında
Büyükada’da hizmet veren Prinkipos Otel ahşap bir binada misafirlerini ağırlamaktadır.

Prinkipos Otelin odalarında minibar, çalışma masası, klima, televizyon ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Misafirler otel bünyesinde hizmet veren restoranda sunulan çeşitli lezzetleri ve içecekleri deneyebilirler. Otel çevresinde birçok kafe ve restoran bulmak mümkündür.

Büyükada’da hâlâ konut şeklinde kullanılan birçok tarihî ahşap konak bulunmaktadır. Art Noveau ve klasik Osmanlı mimarisinin karışımından oluşan bir tarza sahip olan bu konaklar ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Adada bulunan Aya Nikola Manastırı, Hristos Manastırı, Aya Dimitri Kilisesi, Aya Yorgi Manastırı, Panaiiya Kilisesi, Aya Todori Şapeli, San Pacifico Latin Kilisesi, Heset Le Abraham Sinagogu gibi adada yaşamış farklı kültürel ve etnik kimliklere sahip topluluklardan kalmış tarihî binalar ziyaret edilmeye değer noktalar arasında sayılmaktadır.

Adadaki yerleşimin, adanın İstanbul’a bakan kuzey tarafında yoğunlaşması, adanın diğer kısımları görece yapılaşmamış ve yeşilin baskın olduğu bir konumda korunabilmiş hâlde bırakmıştır. Gezmeyi ve yürümeyi sevenler bu alanlardaki patika ve yolları kullanarak hem vakit geçirebilir hem de Büyükada’yı keşfedebilir. Adada çeşitli piknik alanı ve millî park ve tabiat parkı olarak ayrılıp korumaya alınmış alanlar da mevcuttur.

Büyükada tarih meraklıları için pek çok seçenek sunuyor. Çeşitli kalıntıların, 20 bin civarında tarihî belgenin fotoğraflar ve sesli tarih kayıtlarının da yer aldığı Adalar Müzesi ve kalem işi çinilerle bezeli Hamidiye Müzesi bunlardan arasında sayılabilir. Edebiyat meraklıları, Reşat Nuri Güntekin’in eşyalarının sergilendiği Reşat Nuri Güntekin evini de ziyaret edebilirler.

Denizsiz tatil yapamayanlar için de uygun bir seçenek olan Pirnkipos Otelde kalan misafirler ada çevresinde bulunan çeşitli plajları da ziyaret edebilir ve buralarda deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilir.

Adayı yürümekten daha hızlı ve daha az yorucu bir yolla keşfetmek isteyenler adada hizmet veren birçok bisiklet kiralama noktasından faydalanarak, araç trafiğinin yok denecek kadar az olduğu adayı keşfetmek için bir bisiklet turuna da çıkabilir. Adayı gezmek isteyenler için sunulan çeşitli ada turları da vardır.

Büyükada’ya ulaşım Sirkeci, Bostancı veya Kabataş’tan kalkan vapur, motor ve deniz otobüsleriyle sağlanmaktadır.
Oda Bilgileri
Odalar 15 - 20 m2 büyüklüğündedir.Wi-Fi otel genelinde ve odalarda vardır ve ücretsizdir.Odalarda sigara içilmesi yasaktır. (Bazı Odalarda)Odalara ilave yatak eklenebilir. (Bazı Odalarda)Tesiste 0-6 yaş çocuk konaklaması ücretsizdir.● Klima● Elektrikli Su Isıtıcı● Ahşap/Parke Zemin● Isıtma● Oturma Alanı (Bazı Odalarda)● Ücretsiz Banyo Malzemeleri● Saç Kurutma Makinesi● Duş● Terlik● Televizyon● Kablolu Yayın Kanalları● Balkon (Bazı Odalarda)● Oda Servisi● Restaurant● Evcil hayvanlara izin verilmemektedir. Otele giriş saat 14:00 den itibaren yapılabilir.Otel'den çıkış öğlen 12:00'ye kadar yapılmalıdır, aksi takdirde ücret uygulanabilir.

Otele Giriş Saat 14:00 İtibaren Yapılır

Otelden Çıkış Saat 12:00 Kadar Yapılabilir

Ücret Uygulanır

En Çok Pazarlık Edilen Bölgeler